EN |    9:53:05 AM   1400 / 04 / 03
    ورود

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

 

 

 

 
 

 
وبینار درمان کووید 19،تجربه ها و دستاوردها برگزار می شود...

1399 / 05 / 05  -8:34
تعداد مشاهدات :390

با حمایت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، نخستین همایش بین‌المللی مجازی «طب تلفیقی و اقدامات بالینی»، با تمرکز بر نقش طب تلفیقی در مقابله با کوید ۱۹، توسط دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود...

1399 / 03 / 10  -11:35
تعداد مشاهدات :409

 

 

 
 

 
دوره آموزشی نمازشناسی و تبیین معارف و احکام مرتبط با نماز بیماران برگزار می شود...

1399 / 11 / 27  -8:36
تعداد مشاهدات :153

طرح ۸ دقیقه ورزش در محل کار ویژه کارمندان اجرا می شود...

1399 / 11 / 26  -8:59
تعداد مشاهدات :168

 

 

 

آشنایی با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال 1372 با عنوان "واحد روابط عمومی" فعالیت خود را آغاز کرد. سپس در اسفندماه 1390 به منظور توسعه اطلاع رسانی، پایگاه خبری اطلاع رسانی وب دا در این واحد تشکیل شد.

 

آشنایی با وب دا:  

یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است. آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که براساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی‌تر و ابتدایی‌ترین حق مردم خواهد بود.

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای ماموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع‌رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

در بررسی سند چشم‌انداز 20 ساله کشور و برنامه‌های توسعه جمهوری اسلامی ایران، به نکات مهمی توجه شده که مبنای برنامه‌ریزی برنامه‌های روابط عمومی است.

تقویت نهضت نرم‌افزاری یکی از محورهای سیاست کلی برنامه چهارم توسعه و چشم‌انداز 20 ساله است که یکی از مصادیق آن در حوزه روابط عمومی، «روابط عمومی الکترونیک» است. ماده 44 برنامه چهارم توسعه مشخصاً به نقش روابط عمومی در گسترش ارتباطات و تحقق جامه اطلاعاتی اشاره می‌کند. اطلاع رسانی مناسب برای تحقق ویژگی‌های مورد نظر در افق «چشم‌انداز» یکی دیگر از مواردی است که در برنامه چهارم توسعه به آن اشاره شده است.

از این رو در سال شکوفایی و نوآوری، گذر از روابط عمومی سنتی و حرکت به سوی روابط عمومی مدرن، به عنوان یک هدف کلان در روابط عمومی وزارتخانه در نظر گرفته شد و با تلاش‌های صورت گرفته، پایگاه اطلاع‌رسانی و خدمات الکترونیک با مشارکت مرکز مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات راه‌اندازی شد.

با رویکرد مدیریت جدید روابط عمومی مبنی بر ضرورت مجهز شدن روابط عمومی به سلاح قدرتمند رسانه و توسعه بخش خبری، پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با روز خبرنگار در مرداد ماه سال 89 با حضور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح و به عنوان مرجع اعلام رسمی اخبار حوزه بهداشت و درمان کشور به همه خبرگزاری‌ها، جراید، نشریات و رسانه‌های دیداری و شنیداری معرفی شد.

با توجه به تشکیل تحریریه وب‌دا به عنوان واحدی مستقل در روابط عمومی و به کارگیری خبرنگاران حرفه‌ای و نیز راه‌اندازی فایل‌های صوتی و تصویری وب‌دا، از یک سو و نیز افزایش تعداد خبرهای سایت و همچنین استقبال رسانه‌ها از اخبار وب‌دا، امسال همزمان با دهه مبارک فجر پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانیwww.webda.ir  از سایت اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانیwww.behdasht.gov.ir  تفکیک شد. و وب‌دا در حال حاضر به عنوان پایگاه خبری مستقل به عنوان مرجع رسمی اعلام اخبار حوزه بهداشت و درمان کشور محسوب می‌شود.

وب‌دا می‌کوشد اطلاعات حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به موقع و شفاف و دقیق به اطلاع رسانه‌ها و هم‌وطنان برساند. در این پایگاه ضمن انتشار آخرین اخبار نظام سلامت، اخبار فرهنگ‌سازی سلامت نیز مورد توجه جدی قرار می‌گیرد. زیرا براین باوریم چنانچه بتوان هم فرهنگ پیشگیری از حوادث و بیماری‌ها در جامعه را ارتقا داد و هم فرهنگ مربوط به ملحوظ کردن معیارهای سلامتی را در تمام تصمیم‌گیری‌ها لحاظ کرد، بی‌تردید با حفظ سلامت مردم، جلوی بسیاری از هزینه‌ها نیز گرفته خواهد شد. در واقع رویکرد اصلی اطلاع‌رسانی وب‌دا، در نظر گرفتن اولویت بهداشت و پیشگیری بر درمان و فرهنگ‌سازی سلامت و سپس آموزش و پژوهش پزشکی، مطابق با اهداف و ماموریت‌های اصلی وزارت بهداشت، تحقق شعار انسان سالم محور توسعه پایدار را مدنظر قرار دارد. به امید داشتن انسان‌های سالم در جامعه‌ای سالم و با نشاط.

راه اندازی دفاتر وب دا

به مرور زمان افتتاح دفتر وب دا در دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شد و با راه اندازی وب دا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان این برنامه رسما کلید خورد. آغاز فعالیتی که هر دانشگاه به رسم ایده و نگاه خود به خبر «سایت هایی با طراحی های متفاوت» ارائه نمودند و وب دا به مرور زمان در 10 دانشگاه علوم پزشکی افتتاح تا در نهایت در دیگر دانشگاههای علوم پزشکی نیز گسترش پیدا کرد.

دانشگاه علوم پزشکی  کاشان نیز به تبعیت از سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به راه اندازی پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا کاشان نمود، که این پایگاه خبری در اسفندماه 1390 و با آدرس webda.kaums.ac.irبه صورت رسمی افتتاح و فعالیت خود را آغاز نموده است.

 

 اسامی مدیران روابط عمومی دانشگاه از سال 1372 تاکنون:

 

* سیّد علیرضا حسینی کارشناس مدیریت ارشد آموزشی از سال 1372 تا 1384

* علیرضا کاشانی نژاد کارشناس حسابداری از سال 1384 تا 1395

* علیرضا مفرح دکترای عمومی  از مرداد ماه 1395 تا اسفند 1395

* حوریه زاهد کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از فروردین 1396 تا کنون