EN |
    ورود
   6:10:26 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 11 / 01
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

معاون پرستاری وزارت بهداشت در دانشگاه:

رنگ زرد و سفید به معنای عادی شدن شرایط و عدم رعایت پروتکل ها نیست

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: رنگ زرد و سفید به معنای عادی شدن شرایط و عدم رعایت پروتکل ها نیست، بلکه نتیجه رعایت پروتکل هاست.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، در نشستی با حضور  رئیس و اعضای هیات رییسه دانشگاه گفت: این تنها به دلیل رعایت کردن پروتکل های بهداشتی و کارهای خوب انجام شده در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی رخ داده است و کوچکترین اهمال، بی توجهی و عادی انگاری باعث بازگشت شرایط سخت خواهد بود.

ناظرعالی وزارت بهداشت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عنوان یک اصل در پیشگیری از خیز چهارم کرونا تاکید کرد.

وی یادآور شد: نام شهید حاج قاسم سلیمانی به کانون همدلی ها و همکاری ها تبدیل شده و امروز مردم هرکدام به شکلی نسبت به این نام احساس دین می کنند و زیر پرچم این شهید والامقام پای کار آمده و توان خود را برای مهار این ویروس که دنیا را با بحران و چالش مواجه کرده بکار بسته اند و برای کشور عزت و آبرو خریده اند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه در بازدیدی که از روند اجرای این طرح در کاشان داشتم، کارهای ارزشمند و قابل تقدیری انجام گرفته که جا دارد از همه عواملی که در این خصوص تلاش کرده اند قدردانی کنم.

دکتر حضرتی، با بیان اینکه علیرغم اینکه همه کارها به خوبی پیش رفته، اما یک مورد بسیار نگران کننده وجود دارد که باید به فوریت بررسی شود، ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده طرح فاصله گذاری اجتماعی در کاشان در اماکن مختلف از جمله آرامستانها، پاساژها و جایگاه سوخت 35 درصد رعایت می شود که این موضوع بسیار نگران کننده و موجب شکنندگی وضعیت موجود خواهد شد لذا اگر این موضوع بررسی و مدیریت نشود، باید شاهد خیز چهارم کرونا باشیم که در آن صورت با وجود خستگی و فرسودگی ناشی از 300 روز کار مضاعف کادر بهداشت و درمان بیشترین آسیب متحمل مردم خواهد شد.

دکتر حضرتی، در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشجویان پرستاری با مراجعه خانه به خانه برای پیگیری و آموزش مردم به خصوص سالمندان، خاطرنشان کرد: بهره گیری از دانشجویان پرستاری سلامت روان، سلامت جامعه و سالمندی برای آموزش مردم بویژه آموزش های خودمراقبتی در برابر بیماری های غیرواگیر که بیشترین علت مرگ و میرها را به خود اختصاص داده اند با وجود 11 هزار سالمند در کاشان بسیار موثر خواهد بود.

 


 

ساعت : 20:30 -  روز  : چهار شنبه  - 24 /  10 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :23

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: