EN |
    ورود
   1:15:32 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1402 / 07 / 10
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

به مناسبت روز جهانی قلب:

همایش پیشگیری از عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی برگزار شد

به مناسبت روز جهانی قلب، همایش پیشگیری از عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی روز پنج شنبه مورخ 13/7/91 در سالن آمفی تئاتر فرمانداری شهرستان کاشان برگزار شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این همایش با اشاره به شعار سال 1391 روز جهانی قلب با عنوان "قلبی سالم ، خانه ای سالم، دنیایی سالم" گفت: تقریباً نیمی از 5/17 میلیون مرگ سالانه ناشی از بیماری های قلبی عروقی در زنان است، بنابراین لازم است زنان در مورد خطر بیماری قلبی عروقی و اقدامات حفاظتی برای خود و افراد خانواده آگاهی داشته باشند.

دکتر سید علیرضا مروجی با اشاره به اینکه مرگ ناشی از حوادث و سوانح در مردان اولین علت مرگ و میر است، افزود: در حال حاضر با تغییر سبک زندگی، افراد در سنین پایین تر به انواع بیماری ها مبتلا می شوند.

به گفته وی، فشارخون بالا، کلسترول خون بالا، قند خون بالا، مصرف سیگار، کاهش مصرف میوه و سبزی، اضافه وزن، استرس، چاقی و کم تحرکی از عوامل خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی است.

وی تصریح کرد: با کنترل عوامل خطر اصلی شامل مصرف دخانیات، رژیم غذایی ناسالم و کم تحرکی می توان از 80 درصد این مرگ های زودرس جلوگیری کرد.

دکتر مروجی اذعان داشت: 46 درصد مرگ و میرها در ایران به علت بیماری های قلبی عروقی می باشد.

شایان ذکر است در ادامه جلسه، دکتر فریبا رایگان به تاثیر نقش سیگار و فشارخون بالا ، دکتر منصور سیاح در مورد نقش ورزش، دکتر عبدا... امیدی در مورد نقش استرس و دکتر محسن تقی زاده در مورد تاثیر تغذیه در ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی سخنانی را ایراد کردند.

گفتنی است این برنامه به همت معاونت بهاشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان جهت مدیران روابط عمومی سازمان ها و نهادهای دولتی شهرستان کاشان برگزار شد.

 

ساعت : 12:47 -  روز  : پنج شنبه  - 13 /  7 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1237

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: