EN |
    ورود
   4:03:22 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

کارگاه RCA و FMEA در دانشگاه برگزار شد

کارگاه  RCAو FMEA  در راستای اجرای برنامه حاکمیت بالینی در تاریخ 10/8/91 برگزار شد.

به گزارش وب دا، براساس اجرای برنامه حاکمیت بالینی در کلیه مراکز درمانی تابعه دانشگاه و اهمیت آموزش موضوعاتی چون  RCA  (تحلیل ریشه ای وقایع) و FMEA  (مراحل اجرای تحلیل وجوه شکست و اثرات آن ) در راستای محور مدیریت خطر و ایمنی بیمار، کارگاه مذکور به همت معاونت درمان دانشگاه در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی با حضور کارشناسان حاکمیت بالینی کلیه بیمارستان ها تشکیل شد.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه در کشورهای مختلف تا به امروز روش ها و ابزارهای متنوعی جهت ارتقاء کیفیت مراقبت های سلامت به کار گرفته می شود، گفت: از میان این روشها، حاکمیت بالینی در ایران از سال 1387 به طور جدی مورد پیگیری و اجرا قرار گرفته است.

دکتر داود خیرخواه، به کارگیری سازوکارهای حاکمیتی برای انجام کار صحیح، در زمان و مکانی مناسب به شیوه ای صحیح برای بیماران واجد شرایط در راستای کسب حداکثر نتایج بالینی مورد نظر را حاکمیت بالینی عنوان کرد.

به گفته وی، حاکمیت بالینی دارای 7 محور مدیریت و رهبری، آموزش و مدیریت کارکنان، مدیریت خطر و ایمنی بیمار، استفاده از اطلاعات، اثر بخشی، ممیزی بالینی و تعامل با بیماران و جامعه می باشد.

محمد صباحی معاون آموزشی پژوهشی دانشکده بهداشت دانشگاه و مدرس این کارگاه، هدف از اجرای تحلیل ریشه ای خطر را یادگیری از رویدادهای ناگور و فاجعه آمیز با هدف کاهش میزان احتمال یا شدت پیامد بروز آن ها در آینده عنوان کرد.

 وی، تحلیل وجود شکست و اثرات آن را ابزاری برای شناسایی و تعیین شکست های بالقوه در راستای حداکثر نمودن ایمنی بیماران و کاهش احتمال وقوع خطاهای مهم و کلیدی بیان کرد.

ساعت : 12:19 -  روز  : پنج شنبه  - 11 /  8 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1218

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: