EN |
    ورود
   10:19:46 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1400 / 04 / 03
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

راه اندازی سامانه خودمراقبتی سلامت روان

معاون بهداشتی دانشگاه، از راه اندازی سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان برای استفاده جمعیت عمومی خبر داد.

 

به گزارش وب دا، دکتر مهدی دلاوری گفت: سامانه خود مراقبتی در حوزه سلامت روان برای استفاده جمعیت عمومی راه اندازی شده و همه افراد هم اکنون می توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه از خدمات آنلاین این سامانه در حوزه سلامت روان استفاده کنند.

 

وی افزود: مردم کشور ما نیز همانند تمامی کشورهای جهان با مسائل و مشکلات همه گیری کووید ۱۹ مواجه بوده و علاوه بر مشکلات و عوارض اجتماعی و اقتصادی که این بیماری تحمیل نموده، با آسیب های روانی زیادی مانند استرس، اضطراب، ترس از مرگ خود و عزیزان، افسردگی و وسواس نیز مواجه هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: از این رو حوزه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، در این مدت با همکاری سایر بخش های نظام سلامت،در راستای پاسخ به نیازهای سلامت روان عمومی و ارائه خدمت به گروه های در معرض خطر بالاتر تلاش زیادی کرده است.

 

وی ادامه داد: سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان در پایگاه اینترنتی salamat.gov.irراه اندازی شده است.

 

به گفته وی، همه مردم عزیز از هم اکنون می توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه و انتخاب گزینه «خودارزیابی روانشناختی» در سمت چپ و پایین صفحه، به سوالات ۱۰ گانه غربالگری در حوزه سلامت روان پاسخ داده و از سامانه،  بازخورد دریافت کنند.

 

دکتر دلاوری اظهار داشت: در دیگر بخش های این سامانه، محتوای آموزشی خودمراقبتی در حوزه سلامت روان و فهرست مراکز خدمات جامع سلامت نیز گنجانده شده است.

 

وی تصریح کرد: افراد می توانند ضمن مطالعه محتوای آموزشی، در صورت نیاز با استفاده از سامانه، به جستجوی مراکز خدمات جامع سلامت نزدیک محل سکونت خود پرداخته و برای دریافت خدمات سلامت روان از پزشکان و کارشناسان سلامت روان در نظام مراقبت های بهداشتی اولیه کمک بگیرند.


 

ساعت : 9:54 -  روز  : چهار شنبه  - 19 /  3 / 1400 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :22

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: