EN |
    ورود
   2:23:59 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 12 / 01
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

نتایج یک تحقیق نشان داد؛

پوسیدگی دندان در کودکان فقیر بیشتر است

در مقایسه با کودکان عادی، بروز چاقی و پوسیدگی دندان در میان کودکان بی‌خانمان بیشتر است.  

به گزارش وب‌دا، به نقل از نشریه آنلاین مراقبت‌های بهداشتی اطفال، تیمی از محققان با بررسی 157 کودک 2 تا 17 ساله اسکان یافته در یک پناهگاه بی‌خانمان شهری دریافتند شاخص توده بدن (BMI)‌ که با بالا رفتن سن افزایش می‌یابد با پوسیدگی دندان مرتبط است و این در بین کودکانی که زیر سطح فقر زندگی می‌کنند به یک اپیدمی تبدیل شده است.

براساس این گزارش محققان ضمن بیان این که این موضوع منجر به عفونت‌های مزمن در کودکان نیز می‌شود با محاسبه قد، وزن و ارزیابی BMI‌ گروه مورد مطالعه افزودند: میزان پوسیدگی دندان، دندان‌های پرشده و یا شکسته و همچنین مسائل دیگر مرتبط با سلامتی مانند چاقی و آسم در این کودکان نسبت به بقیه بیشتر دیده می‌شود.

نتایج حاصل از این گزارش حاکی است فقر مالی و فرهنگی باعث تضعیف بهداشت دهان و دندان و محدودیت دسترسی به مواد غذایی مغذی در خانواده‌های فقیر می‌شود و پوسیدگی دندان یک بیماری عفونی غالب به وجود آمده در این کودکان است.

به گفته محققان بسیاری از مردم از این که پوسیدگی دندان یک بیماری عفونی است و از مراقبان اصلی کودکان و خواهر و برادرها به کودکان دیگر منتقل می‌شود ناآگاهند و باید به ویژه در خانواده‌های فقیر یادآوری کرد که لیس زدن بطری و قاشق کودک و همچنین استفاده از مسواک مشترک می‌تواند عاملی برای گسترش عفونت دهان و دندان باشد.

ساعت : 11:29 -  روز  : دو شنبه  - 29 /  8 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :582

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: