EN |
    ورود
   3:36:39 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 16
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

توسط وزیر بهداشت صورت گرفت

ابلاغ سند نظام دارویی کشور به دانشگاه های علوم پزشکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سند نظام دارویی کشور را به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش وب­دا دکتر مرضیه وحید دستجردی در این ابلاغیه با بیان اینکه تقویت و ارتقای ارائه خدمات حوزه سلامت به ویژه در زمینه خدمات دارویی مشارکت جدی داروسازان را می طلبد، خاطرنشان کرده است: ارائه مراقبت های دارویی و رویارویی با بیماران، چالش های اخلاقی متعددی را در پیش روی داروسازان قرار می دهد. از سوی دیگر حجم بالای مبادلات مالی در سیستم دارویی کشور این حرفه را به یک حرفه اقتصادی تبدیل کرده است به نحوی که رشته داروسازی از یک سو به صنعت و از سوی دیگر با مفاهیم و ملاحظات حرفه ای آمیخته شده است.

وی افزود: رویکرد جامع نگرانه به مفاهیم اخلاق داروسازی، مستلزم در نظر گرفتن اخلاق صنعت داروسازی و نیز اخلاق حرفه ای در این رشته است. لذا به منظور نهادینه سازی مفاهیم اخلاقی در ابعاد صنعتی و ابعاد ارائه خدمات حرفه داروسازی، سند جامع اخلاق نظام دارویی کشور در شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت با همکاری مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و در کارگاه های متعدد توسط صاحبنظران و نمایندگان صنعت داروسازی کشور و اساتید گرانقدر دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد نقد و ارزیابی قرار گرفت و پس از اصلاح در شورایعالی اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصویب گردید.

وزیر بهداشت در ادامه این ابلاغیه اظهار داشت: انتظار می رود این سند که مشتمل بر پنج راهنما و کداخلاقی است در عرصه های مختلف صنعت داروسازی کشور مورد توجه متخصصان و صاحب نظران قرار گرفته و مبنایی برای تصمیم گیری و سیاستگذاری های کلان در این حیطه گردد. امید است با عنایات خداوند متعال و همت کلیه مسئولان شاهد اعتلای مفاهیم اخلاق حرفه ای در حیطه های مختلف نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران باشیم.

ساعت : 13:58 -  روز  : سه شنبه  - 30 /  8 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :614

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: