EN |
    ورود
   1:13:06 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 21
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

مسئول فنی مرکز دیالیز اخوان کاشان:

کاشان نیازمند اتاق عمل پیوند کلیه است

مسئول فنی مرکز دیالیز بیمارستان اخوان کاشان، اتاق عمل را تنها نیاز این شهرستان برای انجام عمل پیوند کلیه عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر علیرضا سلیمانی در جمع خبرنگاران گفت: مرکز بخش دیالیز بیمارستان اخوان شهرستان کاشان تمامی امکانات لازم را برای انجام پیوند کلیه دراختیار دارد و تنها نیاز به یک اتاق عمل و بخش پیوند دارد.

وی افزود: در حال حاضر تمامی اقدامات لازم برای انجام پیوند کلیه در شهرستان کاشان انجام می‌شود و بیماران فقط برای انجام پیوندکلیه به بیمارستان های تهران اعزام می‌شوند.

این مسئول، انجام عمل جراحی پیوند کلیه را یکی از آسان‌ترین پیوندها اعلام و تصریح کرد: در عمل جراحی پیوند کلیه فقط یک عضو آن هم زیرپوست در حفره قدامی لگن بیمار گذاشته می‌شود و این عمل در رده آسان‌ترین پیوند‌های دنیا قرار می‌گیرد بنابراین ما می‌توانیم پیوند کلیه را در شهرستان کاشان به راحتی انجام دهیم.

دکتر سلیمانی یادآور شد: مرکز دیالیز شهرستان کاشان درکشور تنها مرکزی است که بیمار هپاتیت ندارد و از بخشی با عنوان بخش ایزوله استفاده نمی‌کند که این امر نشان دهنده توجه و مراقبت‌های خاصی است که در این مرکز صورت می‌گیرد.

وی همچنین از احداث بیمارستان آیت‌الله یثربی (ره) در مجتمع شهید بهشتی کاشان خبر داد و اظهار داشت: این بیمارستان ویژه بیماری‌های خاص نظیرهموفیلی، تالاسمی، رادیوتراپی، سرطانی، بیماران پیوند کلیه و دیالیز است.

دکتر سلیمانی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با تخصیص اعتبارات و حمایت مسئولان در آینده‌ ای نزدیک با بهره‌‌ برداری از بیمارستان خیرسازآیت‌الله یثربی (ره) کار عمل پیوند کلیه نیز در این بیمارستان انجام شود.

فوق تخصص کلیه دانشگاه در ادامه نسبت بیماران دیالیزی و پیوند کلیه در جهان را 50 به 50 اعلام کرد و افزود: در حالی در کشور ایران 22هزار بیمار دیالیزی وجود دارد که نسبت گیرندگان پیوند کلیه بیشتر از بیماران دیالیزی است.

دکتر سلیمانی، انجام رایگان عمل پیوند و ارائه مراقبت های بعد از پیوند در کشور، همراهی خانواده ها و اهداکنندگان کلیه را ازمهمترین عوامل افزایش پیوند کلیه نسبت به بیماران دیالیزی در کشور دانست.

مسئول فنی دیالیز بیمارستان اخوان کاشان همچنین تمایل نداشتن مردم نسبت به اهداء اعضای بستگان خود که دچار مرگ مغزی شده‌اند وعضویت در بانک اهدای اعضا را یکی از مشکلات پیش رو در این حوزه عنوان و تصریح کرد: هر فرد مرگ مغزی شده می‌تواند 12 نفر را به زندگی عادی برگرداند.

دکتر سلیمانی در ادامه بیماری کلیوی را عارضه‌ای بدون درد و علامت خاصی دانست و ادامه داد: رعایت مسائل بهداشتی، چکاپ سالیانه، عدم سوء مصرف داروها به ویژه مسکن‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها و عدم استفاده مداوم از آب تصفیه از مهمترین عوامل پیشگیری از بیماری کلیوی است.

وی در عین حال از فشار خون، ضعف و بی‌حالی، ورم وکم‌خونی را از جمله علائم بروز بیماری کلیوی اعلام کرد و اذعان داشت: گرچه فشار خون خود به عنوان یک نوع بیماری محسوب می‌شود اما یکی از علائم بیماری کلیوی نیز به شمارمی‌رود.

این فوق تخصص کلیه، اطلاعات مردمی از بیماری‌های قلبی و عروقی را بیش از بیماری های کلیوی دانست و بر اطلاع‌رسانی برای پیشگیری ازاین نوع بیماری تأکید کرد.

وی با اشاره به رفتار پیشگیرانه در گذشته برای مقابله با بیماری‌های کلیوی یادآور شد: در گذشته بر خلاف امروز به سنت‌های خود پایبند بودند و استفاده از میوه و سبزیجات، حبوبات و لبنیات که مانع از بروز انواع بیماری ازجمله کلیوی می‌شود را جزء عادات روزانه خود قرار می‌دادند.

ساعت : 14:2 -  روز  : یکشنبه  - 10 /  10 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :547

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: