EN |
    ورود
   12:57:34 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

معاون تحقیقات و فناوری خبر داد؛

رونمایی از داروی سترورلیکس استات برای درمان نازایی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رونمایی داروی سترورلیکس استات که برای القای باروری در درمان نازایی مورد استفاده قرار می گیرد، خبر داد.

دکتر مصطفی قانعی در گفت وگو با خبرنگار وب دا، با بیان این مطلب اظهار داشت: این دارو در سال 2000 توسط سازمانFDA مورد تایید قرار گرفته و در حال حاضر تنها شرکت عرضه کننده آن شرکتSerono می باشد که آن را با نام تجاری(Cetrotide®  ستروتاید) تحت لیسانس خود دارد.

وی افزود: راه تجویز این دارو به صورت تزریق زیرجلدی است و ویال های تزریقی آن در دوز های 25/0 و 3 میلی گرمی ساخته می شوند. فرمولاسیون تزریقی این دارو تا سال 2014 در انحصار شرکتSerono می باشد و به همین جهت تولید کننده دیگری ندارد.

دکتر قانعی تصریح کرد: از زمان ورود این دارو به بازار دارویی جهان تا به امروز، کاربرد های متنوع دیگری برای آن گزارش شده است به طوری که امروزه در درمان سرطان های سینه و پرستات، اندومتریوز، هایپرپلازی پرستات و فیبروئید رحم نیز تجویز می گردد.

وی اضافه کرد: این دارو برای درمان ناباروری در زنانی که تحت درمان با روش های تخمک گذاری تحت کنترل  می باشند تجویز می شود.

معاون تحقیقات و فناوری ابراز داشت: تولید ماده اولیه سترورلیکس در آزمایشگاه شیمی دارویی دانشکده داروسازی شهید بهشتی بر اساس روش سنتز بر روری فاز جامد، طراحی، اجرا و بهینه گردیده است و شکل ویال های تزریقی آن در آینده ای نزدیک توسط شرکت داروسازی زهراوی به بازار عرضه خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه همزمان با اتمام دوره پتنت این دارو (در سال 2014) تکنولوژی ساخت ماده اولیه و فراورده نهایی آن در کشور موجود خواهد بود، و با توجه به وجود ظرفیت های اضافی موجود برای تولید این دارو در کشور، علاوه بر رفع نیاز داخلی، پتانسیل های بالایی برای صادرات آن نیز وجود خواهد داشت.

ساعت : 7:48 -  روز  : پنج شنبه  - 19 /  11 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :804

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: