EN |
    ورود
   5:36:31 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 18
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

رئیس جمهور اعلام کرد؛

دو هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه پزشک خانواده/ پزشک خانواده به طور مستقیم سقف پرداخت مردم را کاهش می دهد

رئیس جمهور از اختصاص دو هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه پزشک خانواده در سال 92 خبر داد.

به گزارش وب­دا؛ رئیس جمهور با اشاره به اینکه در بودجه سال 92، ‌دو هزار میلیارد تومان برای طرح پزشک خانواده اختصاص یافته که مستقیما پرداخت مردم در هزینه های درمانی را کاهش می دهد، ادامه داد: مکانیزم پزشک خانواده به این ترتیب است که مردم تحت نظر پزشک عمومی قرار می گیرند و دولت منابع را به حساب مردم و در اختیار پزشک خانواده قرار می دهد.

دکتر احمدی نژاد همچنین از اختصاص 2760 میلیارد تومان برای یارانه و ارز واردات دارو و تجهیزات تخصصی خبر داد و اظهار داشت: در بودجه 92 همچنین برای بیماران صعب العلاج منابعی در نظر گرفته شده است و مجموعه این رقم ها مقداری فشارها را از دوش مردم بر می دارد.

وی با بیان اینکه یارانه کالاهای اساسی و نان مقداری در بودجه سال92 بالاتر برده شده و به رقم 1135 میلیارد تومان رسیده است، تصریح کرد: برای حمایت از برنامه های جمعیت و حفظ و رشد جمعیت، 1500 میلیارد تومان در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده که به خانواده ها برمی گردد.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: «پزشک خانواده» به طور مستقیم سقف پرداخت مردم را کاهش می‌دهد و اگر نیاز به درمان در سطح بالاتری بود، بخشی از آن از منبع اولیه برداشته می‌شود و لذا به پرداختی مردم کمک می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین مبلغ 2760 میلیارد تومان به عنوان یارانه و ارز دارو و نیروهای تخصصی اختصاص دادیم و برای بیماران صعب‌العلاج نیز ردیف‌هایی را در نظر گرفتیم تا فشار بر مردم را کاهش دهیم.

وی افزود:‌ حقوق کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی را نیز نسبتاً خوب افزایش دادیم که از سال گذشته که 13.5 درصد بود به 20 درصد ارتقاء یافته است.

ساعت : 15:36 -  روز  : یکشنبه  - 6 /  12 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :484

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: