EN |
    ورود
   9:21:56 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 09 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

برای نخستین بار در کشور پورتال قلب سالم در کاشان رونمایی می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: برای نخستین بار در کشور پورتال قلب سالم این دانشگاه توسط وزیر بهداشت رونمایی می شود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسین اعرابی در جمع خبرنگاران و با اشاره به افتتاح این پورتال در هفته سلامت افزود: این دانشگاه به عنوان اولین متولی کشوری برنامه قلب سالم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شده است.

وی، ارائه اطلاعات کامل در رابطه با قلب انسان، ایجاد فضای پرسش و پاسخ الکترونیک در مورد قلب سالم، تشکیل شبکه اجتماعی الکترونیک قلب سالم، ارائه نرم افزارهای کاربردی خودمراقبتی و گزارش آخرین تحقیقات در رابطه با داشتن قلبی سالم را از جمله اهداف این پورتال دانست.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ، با اشاره به اینکه بیماری های قلبی عروقی به عنوان علت عمده مرگ و میر در کاشان و نیز اولویت اول در نیاز سنجی آموزش سلامت این منطقه محسوب می شود، اظهار داشت: بیماری قلبی عروقی به عنوان اولین عامل مرگ، یک سوم کل مرگ و میرها در جهان را به خود اختصاص می دهد.

دکتر اعرابی اظهار داشت: این بیماری علاوه بر مرگ و میر بالا، عوارض قابل توجهی را نیز به جای می گذارد و از علل ناتوانی به خصوص در سنین بالا است.

وی، با اشاره به اینکه بیماری های قلبی و سکته مغزی مسئول 1/17 میلیون مرگ سالانه در جهان می باشد، ادامه داد: حداقل  80 درصد از مرگ های زودرس از طریق رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم و اجتناب از استعمال دخانیات قابل پیشگیری می باشد.

دکتر اعرابی، وراثت، جنس و افزایش سن را از عوامل غیرقابل پیشگیری و تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات و کم تحرکی از عوامل قابل پیشگیری بیماری قلبی عروقی عنوان کرد.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار آموزش در پیشگیری از بیماری های قلب عروق یادآور شد: این موضوع بسیار مهمی است که به انسانها بیاموزیم چگونه با تغییر رفتار در زندگی روزمره می‌توان با هزینه کم  ولی منظم یک زندگی سالم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اذعان داشت: نتایج کلیه تحقیقات انجام شده بر لزوم افزایش بینش و آگاهی جامعه در خصوص عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی به عنوان مهمترین رکن در کاهش بار بیماری های قلبی عروقی و عواقب ناشی از آن تاکید دارد.

دکتر اعرابی گفت: طراحی برنامه های منسجم در قالب بسیج اطلاع رسانی برای ارتقاء شیوه های صحیح زندگی در سطح گسترده بیش از پیش احساس می شود که پورتال قلب سالم در این راستا راه اندازی می شود.

 

ساعت : 13:16 -  روز  : یکشنبه  - 11 /  1 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :709

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: