EN |
    ورود
   1:12:51 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1401 / 04 / 12
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

سرپرست دانشگاه تاکید کرد:

نقش برجسته سازمان های مردم نهاد در همیاری دانشگاه های علوم پزشکی در ارتقای سلامت

سرپرست دانشگاه، بر نقش برجسته سازمان های مردم نهاد در همیاری دانشگاه های علوم پزشکی در ارتقای سلامت جامعه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر کورش ساکی، در نشست با اعضای موسسه خیریه امدادگران عاشوراء، بهره‌گیری از مشارکت مردم و توانمندسازی جوامع را به شنیده شدن صدای مردم در امر سلامت تعبیر کرد و آن را از ارکان مهم برای دست‌ یابی به سلامت همگانی و عدالت در سلامت دانست.

وی، با تاکید بر "عدالت بر سلامت " گفت: امروز اجتماعی شدن سلامت به عنوان یک ضرورت و نه یک انتخاب مطرح است.

دکتر ساکی، در پایان از زحمات موسسه خیریه امدادگران عاشوراء تقدیر کرد و گفت: پتانسیل عظیمی تحت عنوان سازمانهای مردم نهاد (NGO) در دانشگاه وجود دارد که به راحتی می شود از آن در جهت منافع مردم و درمان و سلامتی جامعه استفاده کرد.

دکتر علیرضا مفرح رئیس اداره سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه نیز در این نشست، در خصوص ساماندهی سمن ها (سازمان های مردم نهاد) و موسسات خیریه و خیرین حوزه سلامت مطالبی را بیان کرد.

عضو هیات مدیره موسسه خیریه امداد گران عاشورا نیز در این جلسه، گزارشی در خصوص اقدمات و فعالیت های سلامت محور این سازمان خیریه ارائه داد.

محسن تمدنی افزود: این موسسه در زمینه تامین دارو، تجهیزات مصرفی، تصویر برداری، آزمایشات تشخیص طبی و هزینه های بستری بیماران مبتلا به سرطان فعالیت می نماید و در سال گذشته مبلغ 26 میلیارد ریال در این زمینه هزینه کرده است.

گفتنی است در این جلسه، در مورد تامین تجهیزات پزشکی اساسی، راه اندازی بخش جراحی قلب، ساخت خوابگاه و پروژه های عمرانی بهداشتی و درمانی بحث و تبادل نظر شد.

نشست سرپرست دانشگاه به همراه رئیس اداره سازمانهای مردم نهاد و خیرین سلامت با موسسه خیریه امداد گران عاشورا در روز دوشنبه دوم خردادماه در سالن شهید دکتر محمد زارع برگزار شد.

 

ساعت : 14:19 -  روز  : سه شنبه  - 3 /  3 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :44

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: