EN |
    ورود
   3:47:14 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت در ژنو:

تحریم های یک جانبه تجلی رویه های غیرانسانی و تبعیض آمیز است

وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی در شصت و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو گفت: تحریم های یک جانبه تجلی رویه های غیرانسانی است که مانع ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت مورد نیاز مردم در کشورهای هدف است. 

به گزارش وب دا به نقل از خبرنگار اعزامی واحد مرکزی خبر از ژنو, محمد حسن طریقت منفرد در شصت و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی که از امروز با شرکت 193کشور عضو در ژنو آغاز شد افزود:جامعه جهانی باید چنین رویه هایی را که مغایر اصول بنیادین حقوق بشر از جمله حق حیات به نحو مندرج در منشور ملل متحد و معاهدات حقوق بشری است متوقف سازد. بدیهی است در صورتی که مجریان چنین رویه های ستمگرانه و غیرموجه به دلیل تضییع آشکار حقوق بنیادین مردم مورد مواخذه قرار نگیرند, مفهوم همکاری های بین المللی ارزش و اعتبار خود را از دست خواهد داد.

وی گفت: در مورد تحریم های غیرانسانی یاد شده علیه جمهوری اسلامی ایران, اگر چه کشورم, همچون گذشته از این تهدید فرصت دیگری را خلق خواهد کرد و با افزایش تولید و ساخت داروهای با فن اوری بالا از این دوران مشکل عبور خواهد کرد, اما بی تردید مردم از این کمبودهای دارویی به درجاتی آسیب خواهند دید که مسئولیت انسانی و حقوقی آن برعهده انهایی است که در راستای مقاصد سیاسی , تحریم های خود را به علت مشکلات بانکی ایجاد شده عملا به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیز گسترش داده اند.

دکتر محمد حسن طریقت منفرد در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما در اینجا فرصت مهمی برای تبادل نظر در مورد دستور کار توسعه در حوزه سلامت پس از سال 2015در اختیار داریم که سازمان بهداشت جهانی در قلب این تحول قرار دارد. اهداف هزاره به ویژه در زمینه جلب توجه جهانی و بسیج حمایت های لازم در سطح بین المللی کارآمد بوده اند. با وجود این, پیشرفت های بدست امده برابر نبوده است و شکاف ها و نابرابری ها میان کشورها و در داخل کشورها همچنان وجود دارند.

وزیر بهداشت کشورمان در پایان افزود: وظایف ما در این زمینه تنها با تلاش های هماهنگ و ملموس و مبتنی بر همکاری و نیز مشارکت فعال و البته عادلانه قابل تحقق خواهند بود. جمهوری اسلامی ایران به نوبه خود مصمم است فعالانه در این فرآیند مشارکت کند و در آن سهیم باشد.

منبع: وب دا

ساعت : 7:51 -  روز  : سه شنبه  - 31 /  2 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :368

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: