EN |
    ورود
   12:41:33 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 05 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

برنامه آموزش پزشکی پاسخگو در دانشگاه رونمایی شد

برنامه آموزش پزشکی پاسخگو به نیازهای جامعه در دانشگاه روز یک شنبه مورخ 5/3/92 در مرکز بهداشتی درمانی فاطمیه زیدی رونمایی شد.

به گزارش وب دا، سرپرست مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی (EDC) در این مراسم، هدف از انجام این طرح را ارتقای نظام آموزش پزشکی در راستای پاسخگوئی به نیازهای واقعی جامعه برشمرد.

دکتر محسن اربابی، رسالت آموزش پزشکی را تامین سلامت به مفهوم کلان عنوان کرد و گفت: اهداف و محتوای آموزش پزشکی از توجه به فرد، باید بر تمرکز به جامعیت سلامت اعم از فرد، خانواده و جامعه تغییر یابد.

وی  با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای فلسفی آموزش، دیدگاه پاسخگوئی، تعهد اجتماعی و تمرکز آن بر مسئولیت پذیری دانشگاه ها در خدمت به جامعه می باشد، افزود: از این رو دانشگاه ها به عنوان یک نهاد اجتماعی باید پاسخگویی به نیازها و انتظارات جامعه را همواره مورد توجه قرار دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه،با اشاره به اینکه مفهوم تعهد به معنی پاسخگوئی در قبال انواع کارکردهای آموزشی، پژوهشی و خدماتی است، تصریح کرد: باید با آموزش دانشجویان در مراکزی که ارتباط بیشتری با جامعه دارند آنان را با نیازهای سلامت جامعه بیشتر آشنا کرد.

دکتر سید علیرضا مروجی، پاسخگوئی و تعهد اجتماعی در آموزش علوم پزشکی را در تمامی جنبه های مختلف آن از جمله پاسخگوئی به جامعه در برنامه های آموزشی ، برنامه های درسی، دانشجویان و اساتید و پاسخ جامعه و محیط آموزشی، مدیریت آموزشی و پاسخگوئی به جامعه عنوان کرد.

شایان ذکر است در این مراسم جمعی از مدیران گروه های آموزشی و دست اندرکاران این برنامه، در جریان مشکلات کار قرارگرفتند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است برنامه آموزش پزشکی پاسخگو به نیازهای جامعه از طرف مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است.

 

ساعت : 11:13 -  روز  : سه شنبه  - 7 /  3 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :674

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: