EN |
    ورود
   5:54:31 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 26
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک

جامه سپید پزشکی، جامه خدمت، اخلاق و تواضع است/ ارتقای سلامت مردم دغدغه کادر درمانی کشور

در پناه آموزه‌های الهی، جامه سپید پزشکی، جامه خدمت، اخلاق و تواضع بوده و دغدغه اصلی یکایک کادر درمانی، در چهار گوشه ایران عزیز، ارتقای سلامت مردم صبور این مرز و بوم است.

به گزارش وب­دا؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این جمله در پیام خود به مناسبت روز پزشک تصریح کرده است:در فرهنگ ایرانی­­- اسلامی ما، ارزش دانش گرانقدر پزشکی تا بدان اندازه والا و عظیم است که طبابت شانه به شانه حکمت می‌ساید و بیماران و دردمندان نه فقط برای جستجوی تسکین و درمان دردهای جسمانی، که در مقام مشاوره و هدایت در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی خود به حکیم و طبیب مراجعه می‌کنند.

متن کامل پیام دکتر سیدحسن هاشمی به مناسبت روز پزشک به این شرح است:

 به نام او که نامش دوا و یادش شفاست

آنگاه که فروغ علم و دانش بشری در سایه‌ ارزش‌های دینی و آموزه‌های توحیدی، در خدمت انسانیت و رشد فضلیت‌های اخلاقی قرار گیرد، انوار حکمت الهی در دل صاحبان اندیشه درخشیدن آغاز می‌کند.

 ثمره این فرهنگ و این باور، پرورش بزرگ مردانی چون ابن سینا، جرجانی، رازی و... است. عالمانی که حکمت را با علم ابدان و طب را با فلسفه حیات طیبه در هم آمیختند و در تاریخ بشریت جاودان شدند. زادروز طبیب و فیلسوف نامدار ایران اسلامی، شیخ الرئیس ابن سینا، مصادف با اول شهریورماه «روز پزشک» نامگذاری شده تا جامعه پزشکی کشور در پناه مشعلی که آن بزرگ‌مرد عرصه علم و دانایی افروخت، ادامه راه دهد.

 در فرهنگ ایرانی- اسلامی ما، ارزش دانش گرانقدر پزشکی تا بدان اندازه والا و عظیم است که طبابت شانه به شانه حکمت می‌ساید و بیماران و دردمندان نه فقط برای جستجوی تسکین و درمان دردهای جسمانی، که در مقام مشاوره و هدایت در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی خود به حکیم و طبیب مراجعه می‌کنند؛ چرا که پزشک در افق نگاه و قضاوت ایشان، شخصیتی علمی و آراسته به فضائل والای اخلاقی است.

 امید که جامعه پزشکی کشور در پرتو توجهات حضرت حق و با تأسی به شیوه پیشگامان علم و اخلاق، همواره بر مدار دانش‌آموزی، اخلاق‌محوری و نوع دوستی گام بردارد و پزشکان پیش از هر چیز بیاموزند طبابت برای طبابت و علم برای علم، نه تنها انسان نمی‌سازد که ممکن است آدمی را از انسانیتش دور ‌سازد.

 باشد که در پناه آموزه‌های الهی، جامه سپید پزشکی، جامه خدمت، اخلاق و تواضع بوده و دغدغه اصلی یکایک کادر درمانی، در چهار گوشه ایران عزیز، ارتقای سلامت مردم صبور این مرز و بوم باشد.

 اینجانب فرا رسیدن روز پزشک را به تمامی خدمتگذاران خدوم عرصه بهداشت، درمان و آموزش و پژوهش تبریک گفته، موفقیت روزافزون‌ ایشان را از درگاه ایزد منّان خواهانم.

 

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اول شهریور 1392

 

منبع خبر: وب دا

ساعت : 12:14 -  روز  : پنج شنبه  - 31 /  5 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :524

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: