EN |
    ورود
   12:27:49 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 05 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کاشان

27 درصد مقالات علمی خاورمیانه از علوم پزشکی ایران است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر ضدیت تحقیق و تقلید گفت: خوشبختانه 27 درصد مقالات علمی خاورمیانه از علوم پزشکی ایران است.

 به گزارش خبرنگار وب­دا؛ دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید تحقیقات و فناوری گفت: در سال های اخیر شاهد پیشرفت خوب تحقیقات در علوم پزشکی بوده ایم به نحوی که هم اکنون رتبه کلی تحقیقات ایران در دنیا 16 و رتبه تحقیقات علوم پزشکی ایران در دنیا 19 است.

وی افزود: 30 درصد تولیدات علمی کشور از شاخۀ علوم پزشکی است و 27 درصد مقالات علمی خاورمیانه از علوم پزشکی ایران است.

وی ادامه داد: البته مشکلاتی نیز در این حوزه وجود دارد که از آن جمله می توان به نقش کمرنگ بخش خصوصی در بخش پژوهش علوم پزشکی اشاره کرد.

دکتر هاشمی گفت: مقایسه رشته های مهندسی و پزشکی که زیر نظر دو وزارتخانه آموزشی کشور یعنی وزارت علوم و بهداشت هستندنشان می دهد علوم پزشکی بسیار به روزتر و موفق تر عمل کرده است.

وزیر بهداشت بیان داشت: دوکار عمده دولت یازدهم از نگاه رهبر معظم انقلاب معیشت و علم است و این دو هدف طی 44 روز استقرار دولت یازدهم در بخش بهداشت و درمان به درستی انجام شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه سهم بودجه بخش سلامت از کل بودجه کشور ناچیز است در حالی که سلامت و امنیت مهم ترین رکن های زندگی افراد و جوامع هستند.

دکتر هاشمی در ادامه به اقداماتی که در بخش توسعه فناروی انجام شده است تاکید کرد و گفت: توجه به کیفیت پژوهش ضروری است ولی سرعت توسعه کمی نیز نباید کند شود.

وی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از چهره علمی و پژوهشی دکتر ملک زاده از مدیرت دکتر قانعی نیز قدردانی کرده و حکم انتصاب دکتر ملک زاده را به عنوان معاون تحقیقات و فناوری به وی ابلاغ و با اهدای لوح تقدیری از فعالیت های دکتر قانعی تشکر کرد.

منبع: وب دا

ساعت : 9:3 -  روز  : یکشنبه  - 14 /  7 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :440

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: