EN |
    ورود
   3:54:49 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان عنوان کرد:

ارتقای سلامت با مشارکت و هماهنگی مردم و دستگاه های اجرایی امکان پذیر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ارتقای سلامت جامعه با مشارکت و هماهنگی مردم و دستگاه ها و سازمان های اجرایی امکان پذیر است.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسین اعرابی در جلسه هماهنگی هفته سلامت در سالن شهداء ستاد مرکزی، با اشاره به شعار امسال هفته سلامت با عنوان "یک عمر سلامت با خود مراقبتی" افزود: سلامت عرصه وسیعی است که با مشارکت و هماهنگی تمامی جامعه امکان پذیر است.

وی، سلامت را به عنوان بزرگترین و مهمترین نعمت الهی برشمرد و تصریح کرد: تامین و ارتقای سطح سلامت در جامعه یک وظیفه ی همگانی است و افزایش سواد سلامت مردم باعث توانمندی و مشارکت بیشتر آحاد مردم در امر سلامت می شود.

دکتر اعرابی، به برنامه ریزی مبتکرانه در جهت تبیین شعار سال برای گروه هدف و مخاطبان اشاره کرد و حمایت سیاستگزاران و مدیران ارشد در پشتیبانی از برنامه های سلامت و مشارکت سازمان های غیردولتی مردم نهاد در سلامت جامعه را لزوم اجرای دقیق و کامل شعار سال دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این نشست ضمن اشاره به شعار هفته سلامت امسال، لزوم دستیابی به این شعار را افزایش آگاهی جامعه بیان کرد.

دکتر سیّد علیرضا مروجی، هدف از این نامگذاری را فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روش های زندگی برای تأمین سلامتی بیان کرد و اظهار داشت: این مقوله  تنها به هفته سلامت اختصاص نداشته و در طول سال به طوری جدی برنامه ریزی و  پیگیری خواهد شد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه نیز در این جلسه گفت: آموزش و اطلاع رسانی در این راستا برای حفظ سلامت، نقش بسیار مهم و اساسی دارد.

علیرضا کاشانی نژاد، با بیان ضرورت سرمایه گذاری در زمینه افزایش آگاهی ها و دانش عموم تاکید کرد: افزایش دانش و سطح آگاهی های مردم به خصوص بیماران به عنوان مهم ترین فاکتور در صرفه جویی هزینه های بهداشتی است و تا زمانی که بحث آموزش مردم جدی گرفته نشود نمی توان رضایتمندی و کیفیت زندگی مردم جامعه را افزایش داد.

کارشناس مسئول واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه نیز در این جلسه، سیاست های اجرایی، برنامه های پیشنهادی ستاد برگزاری هفته سلامت وزارت متبوع و دانشگاه در راستای تببین شعار سال و اجرای  هرچه بهتر آن در سطح منطقه کاشان را ارائه داد.

دکتر مسعود دهقانی، تبیین اهمیت سلامت در برقراری "توسعه پایدار" و تبیین شعار "انسان سالم؛ محور توسعۀ پایدار" را از اهداف هفته سلامت بیان کرد.

شایان ذکر است در این نشست همچنین هر یک از واحدها و معاونت های دانشگاه نیز نظرات و پیشنهادات خود را در راستای اجرای هرچه بهتر شعار سال هفته سلامت بیان کردند.

گفتنی است هفته سلامت امسال از تاریخ 1/2/93 لغایت 7/2/93 نامگذاری شده و روزشمار این هفته به شرح ذیل می باشد:

دوشنبه اول اردیبهشت: توانمندسازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی

سه شنبه دوم اردیبهشت: عموم مردم، نیازمند خودمراقبتی

چهارشنبه سوم اردیبهشت: خانواده، خاستگاه خودمراقبتی

پنج شنبه چهارم اردیبهشت: رسانه ها، مروّجان خودمراقبتی

جمعه پنجم اردیبهشت: نهادها و پایگاه های مردمی، کانون های خود مراقبتی

شنبه ششم اردیبهشت: تیم سلامت، مربیان خودمراقبتی

یکشنبه هفتم اردیبهشت: سیاستگذاران و مدیران اجرایی، حامیان خود مراقبتی

 

ساعت : 10:30 -  روز  : دو شنبه  - 11 /  1 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :484

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: