EN |
    ورود
   12:42:26 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 05 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

افتتاح مراکز دندان پزشکی و طب کار در آران و بیدگل

در آیین افتتاح مرکز دندان پزشکی در آران و بیدگل عنوان شد:

تحقق شعار خودمراقبتی نیازمند مشارکت و تعامل دولت و مردم است

امام جمعه شهرستان آران و بیدگل گفت: تحقق شعار خودمراقبتی در جامعه نیازمند مشارکت و تعامل دولت و مردم است.

به گزارش وب دا، آیت الله سیّد محمد موسوی در آیین افتتاح مرکز دندان پزشکی و طب کار در آران و بیدگل، با اشاره به شعار امسال هفته سلامت با عنوان "یک عمر سلامتی با خود مراقبتی" افزود: دین مبین اسلام دستورات زیادی برای افراد در راستای مراقبت از جسم و جان دارد.

ایشان، با اشاره به اینکه تک تک افراد بایستی با رعایت و داشتن سبک زندگی سالم، پزشک خود باشند، تصریح کرد: با انتخاب شیوه زندگی صحیح شاهد ارتقای سلامت در جامعه خواهیم بود.

امام جمعه شهرستان آران و بیدگل، اطلاع رسانی، تبلیغ و آموزش را در زمینه ارتقای خودمراقبتی ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد: مشکلات بهداشتی و درمانی منطقه با همت و تلاش وزارت بهداشت رفع شود.

ایشان، با قابل تقدیر دانستن خدمات وزارت بهداشت در عرصه های بهداشت، درمان و آموزش در جامعه، مراجعه بیماران از کشورهای مختلف دنیا به کشور را یک افتخار بزرگ برای ایران برشمرد.

ایشان، افتتاح شعبه پردیس بین الملل در این منطقه را رویداد مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد حل روزافزون مشکلات بهداشت و درمان در این شهرستان باشیم و همچنین از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی در این راستا تقدیر کرد.

ایشان، با اشاره به فرمایش امیرالمومنین حضرت علی (ع) "آگاه باشید یکی از بلاهای بزرگ فقر و بدتر از فقر بیماری جسم و سخت تر از بیماری جسمی، بیماری روان و قلب است و اگر قلب و روان و روح آدم بیمار شد قطعاً جسم هم ناتوان خواهد شد"، اظهار داشت: پزشکان و متخصصین براساس این فرمایش فعالیت کنند و انشاء الله متولیان بهداشت و درمان در عرصه سلامت پیرو این حدیث باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از همه مسئولین و همکاران گفت: آموزش در تحقق شعار خودمراقبتی جایگاهی مهم دارد چنانچه هر فردی ضمن برنامه ریزی نسبت به این موضوع حساس باشد درصد قابل توجهی از مشکلات بهداشت و درمان برطرف می شود.

دکتر محمد حسین اعرابی، ضمن تاکید بر اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در جامعه در راستای ارتقای سلامت افزود: بیماری های واگیردار و غیرواگیر به ویژه دیابت و قلبی عروقی در منطقه رو به افزایش است بنابراین در سالهای آینده نیاز به خودمراقبتی جدی تر احساس خواهد شد که این امر نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و بلندمدت است.

رئیس دانشگاه، با اشاره به اینکه امسال در حوزه سلامت اتفاقات مهمی رخ خواهد داد که می توان سال جاری را سال سلامت نامید، تصریح کرد: وزارت بهداشت طبق ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بر مبنای بزرگداشت هفته سلامت، هشت بسته خدمتی را آماده اجرا نموده که هر کدام از این بسته ها آثار و برکات خوبی (مانند کاهش سزارین و افزایش زایمان های طبیعی و ...) برای جامعه به همراه خواهد داشت.

دکتر اعرابی، با تقدیر از زحمات مسئولان و همکاران در این شهرستان ادامه داد: قطعاً مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم گام به گام و با تعامل مردم و ارگان های اجرایی حل شود.

وی، ارتقای سلامت در این منطقه را از سیاست های مهم دانشگاه برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با اجرای بسته های خدمتی، افزایش کلینیک های تخصصی و پزشکان متخصص مردم با رضایت بیشتری خدمات دریافت کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل، نیز در این آیین گفت: مرکز دندانپزشکی با هزینه‌ای حدود 100 میلیون ریال و به منظور ارائه خدمات دندانپزشکی مانند معاینه و ترمیم دندان به مردم شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

دکتر مسعود دهقانی، با اشاره به اینکه این واحد دندانپزشکی در مرکز بهداشت فاطمیه قرار گرفته و در ساعات اداری مشغول فعالیت است، افزود: در طول سال 93، ارائه خدمت در این راستا به شیفت صبح و عصر طراحی و اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: همزمان با افتتاح  این واحد، مرکز طب کار شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل نیز با حدود 50 میلیون ریال هزینه افتتاح شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: با بهره برداری از مرکز طب کار آران و بیدگل، اعضای صنوف، ادارات و صاحبان صنایع و مشاغل کمتر از 50 نفر پرسنل  این شهرستان می توانند از خدمات پزشکی طب کار و خدمات جانبی برمبنای تعرفه های دولتی  برخوردار شوند.

گفتنی است مراکز دندانپزشکی و طب کار شهرستان آران و بیدگل به مناسبت هفته سلامت با حضور نماینده محترم ولی فقیه در آران و بیدگل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان و جمعی از مسئولان محلی به طور رسمی افتتاح و فعال شده است.

 

ساعت : 12:40 -  روز  : یکشنبه  - 7 /  2 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :527

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: