EN |
    ورود
   8:26:31 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 09 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای/در هر شرایطی حفظ سلامت نیروی کار کشور در اولویت قرار دارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت 8 اردیبهشت ماه، روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، پیامی صادر کرد.

به گزارش وب دا؛ متن این پیام به شرح زیر است:

فرا رسیدن هشتم اردیبهشت ماه 1393 مصادف با 28 آوریل 2014 میلادی، روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای را به تمامی همکارانی که عرصه ایمنی و بهداشت حرفه ای و سلامت نیروی کار را برای خدمت برگزیده­اند، تبریک می گویم.

امسال سازمان بین المللی کار برای روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای بر اساس اجماع بین المللی، شعار "ایمنی و بهداشت کار در استفاده از مواد شیمیایی" را انتخاب و اعلام نموده است. این شعار نشان دهنده یکی از مهمترین چالش های موجود در زمینه سلامت شاغلین است که تحقق آن توجه ویژه همگانی را طلب می نماید.

در جهان امروز و به دلیل تلاش روز افزون برای توسعه فن­آوری ها، تولید و مصرف ده ها هزار ماده شیمیایی در کشورهای گوناگون امری اجتناب ناپذیر است؛ اما مواجهه افراد با این مواد،  باعث بروز بیماری های شناخته شده یا عوارض ناشناخته نیز می شود. این چرخه، سلامتی انسان ها را هم در محیط کار و هم در اجتماع تهدید می کند. از طرف دیگر مخاطراتی که در اثر نشت و انفجارهای شیمیایی هنگام حمل و نقل، نگهداری و ذخیره سازی و کاربرد آنها رخ می دهد، می تواند چنان فاجعه بار باشد که باعث آسیب به نسل های آینده و تاثیرات ماندگار محیط زیستی شود. از این رو در تعهد دولت ها، سازمان های ملی و بین المللی، متخصصان، کارفرمایان، کارگران و تشکل های آنها است که با اتخاذ شیوه های مدیریتی صحیح و داشتن برنامه های ملی و جهانی متوازن و هماهنگ و به مقابله با پیامدهای انسانی و محیط زیستی ناشی از این مواد برخیزند. محور اصلی این حرکت حفظ سلامت نیروی کار است. این هدف از طریق پیاده سازی الزامات و مقررات ایمنی و بهداشت کار،  تقویت سیستم های بازرسی ایمنی و بهداشت حرفه ای و تامین خدمات تخصصی برای اجرای موثر سیاستهای ملی و برنامه های ا یمنی و بهداشت حرفه ای امکان پذیر می گردد.

امیدوارم در دولت تدبیر و امید با تعامل و هم اندیشی همه صاحبان اندیشه و فعالان عرصه اجرا، به هماهنگی لازم برای رسیدن به اهداف یک مدیریت صحیح و مدبرانه مواد شیمیایی در کشور دست یابیم و این اصل را فراموش نکنیم که در هر شرایطی حفظ سلامت نیروی کار کشور در اولویت قرار دارد.

همکارانم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خود را متعهد می دانند که همگام با حرکت جهانی تمام مساعی خود را در همکاری برای تدوین راهکارهای مورد نیاز و نظارت بر چگونگی اجرای آنها به کار گیرند. امید که از این پس شاهد گسترش همکاری همگانی برای ایجاد فرهنگ حفظ سلامت نیروی کار کشور باشیم.

دکتر سیدحسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

منبع: وب دا

ساعت : 12:0 -  روز  : سه شنبه  - 9 /  2 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :339

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: