EN |
    ورود
   12:20:23 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

دانشگاه علوم پزشکی کاشان

نخستین بیمار معتاد به مواد مخدر به روش فوق سریع در کاشان سم زدایی شد

نخستین بیمار معتاد به مواد مخدر به روش فوق سریع در بیمارستان نقوی کاشان سم زدایی شد.

به گزارش وب دا، رئیس بیمارستان نقوی کاشان ضمن اعلام این خبر گفت: این بیمار معتاد به مصرف مواد مخدر توانست با استفاده از خدمات کلینیک ترک اعتیاد بیمارستان نقوی به روش سم زدایی فوق سریع( UROD) ، جسم خود را از این ماده افیونی پاک کند.

دکتر محمد حاجی جعفری افزود:  این بیمار خانم 42 ساله ای است که پس از انجام مشاوره و بررسی های اولیه کاندید استفاده از خدمات این مرکز شده و در روز شنبه مورخ 31/3/93 بستری و پس از سم زدایی و دو روز مراقبت با حال عمومی خوب و رضایت بخش مرخص شد.

به گفته وی، بیمار معتاد در این روش ابتدا طی 4 الی 6 ساعت بیهوشی تحت نظر متخصصین مربوطه، از لحاظ جسمی از مواد مخدر پاک شده  و بدون رنج عوارض ناشی از ترک، در مرحله بعد از بیهوشی تحت نظر روانپزشک قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بر خلاف سایر روش های مرسوم، در روش سم زدایی سریع بیمار دیگر نیاز به مصرف قرص های متادون را ندارد و می تواند برای همیشه زندگی عاری از هرگونه مواد افیونی داشته باشد.

به گفته وی، "روش سم زدایی فوق سریع" نیازمند اتاق عمل با تجهیزات بیهوشی استاندارد می باشد که با توجه به وجود این امکانات در بیمارستان نقوی کاشان این مرکز توانایی انجام این روش را دارد.

گفتنی است مجوز راه اندازی این کلینیک از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای این مرکز صادر شده است.

ساعت : 8:41 -  روز  : چهار شنبه  - 4 /  4 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :372

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: