EN |
    ورود
   10:46:24 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

از ابتدای طرح سلامت تاکنون:

11 هزار بیمار بستری در کاشان از بسته خدمتی کاهش میزان پرداختی بهره مند شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تاکنون، 11 هزار بیمار بستری در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه از بسته خدمتی کاهش میزان پرداختی به میزان 10 درصد بهره مند شدند.

دکتر محمد حسین اعرابی در گفتگو با وب دا، افزود: این تعداد بیمار در کلیه بیمارستان های مشمول در کاشان و آران وبیدگل از سهم یارانه طرح تحول سلامت استفاده کرده اند و بیش از 12 میلیارد ریال توسط این دانشگاه در این راستا هزینه شده است.

وی تاکید کرد: رضایتمندی بیماران بستری در بیمارستان ها در خصوص کاهش پرداخت هزینه های درمانی مهم ترین دستاورد این دانشگاه از اجرای طرح تحول سلامت است.

وی، تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز بیماران در بیمارستان و وجود پزشک متخصص مقیم را از دیگر بسته های خدمتی این طرح برشمرد و تصریح کرد: متخصصان مقیم شامل جراحی، قلب و عروق، زنان و زایمان، بیهوشی، داخلی، طب اورژانس به صورت 24 ساعته در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و همچنین متخصصان داخلی و جراحی در بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل فعالیت دارند.

رئیس کمیته برنامه تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به آغاز فعالیت های بسته ارتقای هتلینگ در بیمارستان های تحت پوشش یادآور شد: ایجاد فضای فیزیکی مناسب با نیاز و آسایش بیماران از اهداف این بسته خدمتی است.

دکتر اعرابی، از افزایش 15 درصدی زایمان طبیعی از آغاز اجرای طرح تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: در این مدت 450 زایمان طبیعی در مجموعه بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه انجام شده است.

وی، عدم مراجعه بیمار و یا همراه وی جهت تهیه دارو و ملزومات پزشکی به بیرون بیمارستان، افزایش سطح دسترسی بیماران مراجعه کننده به متخصصین با طرح مقیمی پزشکان، افزایش سرعت درخدمت رسانی به بیماران بستری، جلوگیری از سردرگمی بیماران جهت انجام خدمات پاراکلینیکی، جلب رضایتمندی پزشکان شاغل در مناطق محروم جهت خدمت رسانی سریع و به موقع، نوسازی و زیبا سازی بیمارستان ها جهت افزایش رضایتمندی بیماران و ارائه خدمات درمانی و پشتیبانی با کیفیت بالاتر را دیگر دستاوردهای طرح سلامت در دانشگاه عنوان کرد.

گفتنی است اجرای طرح تحول نظام سلامت از تاریخ 15 اردیبهشت ماه سال جاری با هشت بسته خدمتی شامل کاهش میزان پرداختی بیماران بستری به میزان ده درصد، رایگان شدن زایمان طبیعی، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان های تحت پوشش، ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان ها، ارتقاء کیفیت هتلینگ، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حمایت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند و همچنین نظارت بر حسن اجرای طرح در کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور آغاز شده است.

ساعت : 11:17 -  روز  : یکشنبه  - 29 /  4 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :482

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: