EN |
    ورود
   4:14:20 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

بیمار معتاد به مصرف ترامادول در بیمارستان نقوی کاشان سم زدایی شد

بیمار معتاد به مصرف ترامادول در بیمارستان نقوی کاشان سم زدایی شد

بیمار معتاد به مصرف ترامادول در بیمارستان نقوی کاشان به روش "فوق سریع" سم زدایی شد.

رئیس بیمارستان نقوی کاشان ضمن اعلام این خبر گفت: این بیمار پسر جوان 25 ساله بود که از استان های غیر همجوار به کلینیک ترک اعتیاد بیمارستان نقوی مراجعه کرده بود.

دکتر محمد حاجی جعفری افزود: این بیمار معتاد  توانست با استفاده از خدمات کلینیک ترک اعتیاد به روش سم زدایی فوق سریع (UROD) ، طی 4 روز جسم خود را از این ماده افیونی پاک کند و با حال عمومی خوب و رضایت بخش مرخص شود.

به گفته وی، ترامادول یک داروی مخدر می باشد که به عنوان مسکن استفاده می شود که در دهه 1970 با نام تجاری "ترامادول" توسط یک شرکت آلمانی ساخته شد. این دارو که به دو شکل خوراکی و آمپول وجود دارد، بر روی گیرنده‌های عصبی اثر گذاشته و برای دردهای متوسط تا شدید تجویز می‌شود و به دلیل اینکه موجب وابستگی و اعتیاد می‌شود مصرف آن بدون تجویز پزشک و بیش از دو هفته مجاز نیست.

وی تصریح کرد: در ترک اعتیاد به روش "سم زدایی فوق سریع" (UROD) بیمار معتاد ابتدا طی 4 الی 6 ساعت بیهوشی تحت نظر متخصصین مربوطه، از لحاظ جسمی از مواد مخدر پاک شده و بدون رنج عوارض ناشی از ترک، در مرحله بعد از بیهوشی تحت نظر روانپزشک به لحاظ روانی با این بیماری مبارزه می کند.

رئیس بیمارستان نقوی کاشان گفت: برخلاف سایر روش های مرسوم، در این روش بیمار دیگر نیاز به مصرف قرص های متادون را ندارد و می تواند برای همیشه زندگی عاری از هرگونه مواد افیونی داشته باشد.

به گفته دکتر حاجی جعفری، "روش سم زدایی فوق سریع" نیازمند اتاق عمل با تجهیزات بیهوشی استاندارد می باشد که با توجه به وجود این امکانات در بیمارستان نقوی کاشان این مرکز توانایی انجام این روش را دارد.

گفتنی است مجوز راه اندازی این کلینیک از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای این مرکز صادر شده است.

ساعت : 13:44 -  روز  : دو شنبه  - 30 /  4 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :515

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: