EN |
    ورود
   12:29:05 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

معاون بهداشت وزارت متبوع

معاون بهداشت وزارت متبوع عنوان کرد:

ایجاد شبکه جامع سلامت، مدل تعریف شده برای اجرای طرح تحول بهداشت

معاون بهداشت گفت: برای اجرای طرح تحول بهداشت باید مدلی طراحی شود که عوامل خطر را کنترل کرده و مردم را به نحوی توانمند کنیم که از سلامت خود صیانت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ( وب دا)؛ دکتر علی اکبر سیاری  در جلسه طرح تحول نظام سلامت که با حضور وزیر بهداشت تشکیل شد، گفت: طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، 5 هدف مهم شامل : ارتقاء شاخص های بهداشتی، بهبود کیفیت خدمت، رضایت مردم ، کنترل هزینه ها و عدالت در سلامت را دنبال می کند.

دکتر سیاری با تاکید بر اینکه، تحول در بهداشت ضروری است و مدل فعلی برای مراقبت فعال از بیماریهای مزمن کارساز نیست، افزود: باید مدلی طراحی شود که عوامل خطر را کنترل کرده تا مردم را به نحوی توانمند کنیم که از سلامت خود صیانت کنند و در این خصوص همکاری های بین بخشی برای تحقق سلامت مردم نیز ضرورت دارد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در ادامه توضیح داد: ما پیش بینی ایجاد یک شبکه جامع همگانی سلامت را کرده ایم و در این شبکه خدمات باید ادغام یافته باشد و ارتقاء سلامت ، پیشگیری، درمان و توانبخشی در این سیستم دیده شود که این برنامه  در سه سطح خدمات اولیه، خدمات سرپایی و بیمارستانها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برنامه ارائه خدمات سلامت به حاشیه‌ نشینان شهرها، برنامه استقرار شبکه جامع و همگانی سلامت در دو استان فارس و مازندران از دیگر اقداماتی است که قرار است در قالب شبکه جامع و همگانی سلامت صورت گیرد.

گفتنی است در این جلسه دکتر محمد هادی ایمانیه و دکتر قاسم جان بابایی روسای دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و مازندران نیز گزارشی از عملکرد اجرای برنامه پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران ارائه دادند و در خصوص مدل های اجرا شده در این دو استان بحث و تبادل نظر شد.

منبع: وب دا

ساعت : 13:49 -  روز  : یکشنبه  - 12 /  5 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :294

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: