EN |
    ورود
   1:06:20 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 05 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

در اجرای طرح دوستدار کودک:

بیمارستان شبیه خوانی کاشان به عنوان مرکز موفق معرفی شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بیمارستان شبیه خوانی کاشان به عنوان مرکز موفق در اجرای طرح دوستدار کودک معرفی شد.

به گزارش وب دا، دکتر سید رضا مروجی افزود: بیمارستان شبیه خوانی کاشان از سوی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی در اجرای ده اقدام تغذیه با شیرمادر و معیارهای دوستدار کودک به عنوان مرکز موفق منتخب گردید.

وی، با بیان اینکه این بیمارستان در سال های گذشته موفق به دریافت لوح دوستدار کودک از سوی وزارت متبوع شده بود، تصریح کرد: در بیمارستان های دارای لوح دوستدار کودک، تمامی نیازهای مرتبط به مادران و نوزادان پس از زایمان جهت شروع شیردهی و ادامه موفق آن قابل ارائه می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به اهمیت ترویج تغذیه با شیرمادر و ارتقاء سلامت مادران و کودکان خاطرنشان کرد: یکی از وظایف بیمارستان های دوستدار کودک، تشکیل شبکه های حمایتی از مادران می باشد تا آنان بتوانند مشکلات خود را در زمینه شیردهی با افراد با تجربه و متخصص این شبکه ها مطرح کنند.

دکتر مروجی، تماس پوست با پوست مادر و نوزاد بلافاصله پس از تولد، شروع به موقع شیرمادر ظرف ساعت اول تولد، تداوم تغذیه با شیرمادر بطور مکرر و انحصاری، هم اتاقی 24 ساعته مادر و شیرخوار، عدم استفاده از بطری و گول زنک و آموزش و حمایت مادران را از اقدامات حیاتی بیمارستان های دوستدار کودک عنوان کرد و ادامه داد: هریک از این اقدامات در حفظ سلامت و بقاء شیرخواران بسیار موثر است.

 

ساعت : 11:55 -  روز  : پنج شنبه  - 20 /  9 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :541

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: