EN |
    ورود
   6:51:33 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 23
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

اعضای بدن یک فرد مرگ مغزی در کاشان، به چند بیمار اهدا شد

مسئول بخش مراقبت های ویژه مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان گفت: اعضای بدن جوان 31 ساله اصفهانی که در اثر واژگونی یک دستگاه خودرو توریستی 'ون' در آزاد راه کاشان - اصفهان در تاریخ 30/1/1391،  دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند اهداء شد.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی بیمارستان، زهرا غلامی افزود: با اعلام مرگ مغزی مرحوم محسن یزدانی از سوی پزشکان، خانواده وی رضایت خود را جهت اهداء اعضای بدن ایشان به بیماران نیازمند پیوند اعلام کردند و طی اقدامی که جمعه شب مورخ 1/2/91 انجام شد، کبد، قرنیه چشم، دو قطعه استخوان و دو کلیه این فرد، اهدا شد.

وی تصریح کرد: اقدام این خانواده خیر، جان سه نفر بیمار در لیست انتظار را از درد و مشقت جان فرسای بیماری و خطر مرگ نجات داد.

زهرا غلامی خاطرنشان کرد: دو قرنیه چشم و دو قطعه استخوان نیز جهت اهداء در آینده نزدیک به بیماران نیازمند، در شرایط ویژه نگهداری می شود.

وی با یادآوری اینکه در زمان حاضر پیوند اعضا پس از مرگ مغزی در چند مرکز مهم کشور از جمله تهران، شیراز، مشهد، ارومیه و تبریز انجام می شود، ادامه داد: با روشن شدن اثرات و ارزش حیاتی اهداء عضو بدن، گام موثری در تجدید حیات بیمارانی که نیاز به پیوند دارند، برداشته شده است.

وی اظهار داشت: داوطلبان اهداء عضو می توانند با مراجعه وب سایت www.ehda.irنسبت به تکمیل فرم اهداء و دریافت کارت اقدام نمایند.

ساعت : 13:48 -  روز  : شنبه  - 2 /  2 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :585

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: