EN |
    ورود
   3:33:07 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

تمامی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان آماده ارائه خدمت می باشند

در ایام تعطیل نوروز:

تمامی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان آماده ارائه خدمت می باشند

در ایام تعطیل نوروز، تمامی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان آماده ارائه خدمت به شهروندان می باشند.

دکتر محمد حسین اعرابی در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز، اظهار داشت: شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از آمادگی لازم جهت ارائه خدمات در حوزه بهداشت، درمان، غذا و دارو در ایام تعطیلات نوروز 94 برخوردار هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی  کاشان، با اشاره به آماده باش مراکز اورژانس این شهرستان ها در تعطیلات نوروزی گفت: اورژانس مرکزی، گلابچی، نقوی و میلاد در کاشان و سیدالشهداء، امام خمینی و ابوزیدآباد در آران و بیدگل به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی هستند.

به گفته وی، علاوه بر این تمامی بخش  های مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی شهرستان کاشان و آران و بیدگل از جمله بخش های سی سی یو، آی سی یو و... به صورت کامل فعال خواهند بود.

دکتر اعرابی، همچنین از آمادگی اورژانس بیمارستان شهید بهشتی به عنوان اصلی ترین مرکز اورژانسی کاشان با بهره مندی از متخصصان (داخلی، طب اورژانس و ...) خبر داد و افزود: متخصصان پزشکی و اعضای هیات علمی دانشگاه، مرخصی ها را به گونه ای تنظیم نموده اند تا در مواقع ضروری بتوان از تخصص آنان در منطقه بهره مند شد.

رئیس دانشگاه تصریح کرد: علاوه بر این 25 درصد از مراکز خصوصی از جمله درمانگاه ها، مطب پزشکان با چهار تخصص اصلی زنان، اطفال، داخلی و جراجی و هشت داروخانه در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل موظف هستند در تعطیلات نوروز به صورت آنکال و کشیک به مردم خدمات رسانی کنند.

وی، به فعالیت درمانگاه دندان پزشکی سلامت به صورت شبانه روزی و مراکز دندان پزشکی پارس، کتابچی و گلابچی به طور پاره وقت از 8 صبح تا 8 شب اشاره کرد و افزود: اورژانس مرکزی و گلابچی و کلیه اورژانس های بیمارستانی در کاشان فعال خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، مراکز پاراکلینیک فعال را شامل بیمارستان های نقوی و بهشتی، فرهنگیان و قیومی (خصوصی) عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروزی تمام ظرفیت های بیمارستان ها در صورت نیاز برای ارائه خدمات اورژانس بسیج می شوند و همه بخش های بیمارستانی نیز برای پشتیبانی اورژانس آماده باش کامل هستند.

رئیس دانشگاه، به فعالیت های حوزه بهداشتی این دانشگاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: 19 کارشناس بهداشت محیط در قالب اکیپ های دو نفره، 23 کارشناس در حوزه بیماری های واگیر و هفت کارشناس واحد ستادی در این ایام فعالیت شبانه روزی خواهند داشت.

دکتر اعرابی، اظهار داشت: همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با سامانه ارتباطات و رسیدگی به شکایات مردمی 1490 و  یا 55420022 تماس گرفته و مورد را اعلام نمایند.

وی اظهار داشت: هر ساله با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی با افزایش فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی از جمله فروشگاه ها، اماکن اقامتی - تفریحی، اماکن بین راهی و سرویس های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده ها روبرو هستیم که مرکز سلامت محیط و کار و مجموعه معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور مسئولیت تامین شرایط بهداشتی در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز اپیدمی های منتقله از آب و غذا در این ایام را بر عهده دارند.

وی، با اشاره به اهمیت موضوع و ضرورت افزایش نظارت های بهداشتی در این ایام گفت: برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه تا پایان پانزدهم فروردین سال بعد به صورت شبانه روزی (از ساعت 8 صبح لغایت 20 شب به صورت حضوری و مابقی ساعات به صورت آنکال) در کلیه روزهای اداری و تعطیلات با همکاری پرسنل بهداشت محیط اجرا می شود.

دکتر اعرابی، تعداد مرکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری را 18 مرکز برشمرد و یادآور شد: مراکز بهداشتی درمانی مجری برنامه پزشک خانواده روستایی و شهری در حوزه مراکز بهداشت شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به تعداد 20 مرکز و با حضور پزشک و پرستار به صورت 24 ساعته در ایام تعطیلات نوروز آماده ارائه خدمات بهداشتی درمانی به کلیه ساکنین و مسافران نوروزی می باشند.

رئیس دانشگاه گفت: همکاری و پشتیبانی واحد بهداشت محیط این دانشگاه با هدف حفظ سلامت شهروندان و میهمانان نوروزی در نوروز ۹4 با جدیت بیشتری انجام می شود. 

دکتر اعرابی، با اشاره به فعالیت این دانشگاه در حوزه تامین دارو مثل سال های گذشته و فعالیت شبانه روزی چند داروخانه برای ایام نوروز تصریح کرد: در حوزه مدیریت غذا نیز، کارشناسان این حوزه طبق برنامه های تنظیمی از واحد های تولیدی مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی بازدید و نظارت خواهند داشت.

ساعت : 13:44 -  روز  : چهار شنبه  - 27 /  12 / 1393 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :522

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: