EN |
    ورود
   2:53:26 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

رئیس پژوهشگاه باروری و ناباروری ابن سینا:

20 درصد زوج های ایرانی نابارورند

رئیس پژوهشگاه باروری و ناباروری ابن سینا گفت: برای نخستین بار طی آمارگیری که بین ۱۷ هزار زوج ایرانی در سراسر کشور مشخص شد که 2/2۰ درصد زوجین ایرانی نابارورند که از میانگین جهانی بالاتر است.

به گزارش خبرنگار وب دا، محمدمهدی آخوندی در نشست خبری طرح ملی وضعیت باروری و ناباروری در کشور که در ساختمان جهاد دانشگاهی برگزار شد اظهار داشت: با استفاده از متخصصان در سراسر کشور اطلاعات مفیدی را به دست آورده‌ایم که دستگاه های اجرایی و بخش سلامت کشور می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت شیوع ناباروری در کل دنیا 12 تا 15 درصد گزارش شده است که این آمار در کشوری مانند انگلیس 7 درصد و در کشورهای آفریقایی 30 درصد گزارش شده است و اینکه ایران در کجای این آمار قرار دارد چالشی بود که ما همواره با آن مواجه بودیم.

دکتر آخوندی با بیان این که ناباروری در بین روستاییان بیشتر از شهرنشینان است، گفت: میزان ناباروری در کشور طی آمار رسمی برای نخستین بار در کشور 20.2 درصد است که متاسفانه این آمار از میانگین سازمان جهانی بهداشت بالاتر است که در مناطق شهری میزان ناباروری 19.9 و در مناطق روستایی 22 درصد است.

آخوندی میانگین سن ازدواج زنان را در کشور 20.1 سال و میانگین سن ازدواج مردان ایرانی را 25.4 سال عنوان کرد و افزود: میانگین سن اولین بارداری در زنان ایرانی چیزی حدود 21 سال است.

منبع خبر: وب دا

ساعت : 10:11 -  روز  : دو شنبه  - 4 /  2 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :546

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: