EN |
    ورود
   5:21:06 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 26
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

مراسم روز دندانپزشک برگزار شد

مراسم روز دندانپزشک برگزار شد

 

مراسم روز دندانپزشک با حضور ررئیس دانشگاه و مسئولین دانشکده دندانپزشکی روز دوشنبه مورخ 24/1/94 در سالن دکتر محمد قریب برگزار شد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک 23 فروردین ماه، روز دندانپزشک به جامعه دندان پزشکی دانشگاه، سلامت دهان و دندان را یکی از برنامه های مورد توجه وزارت بهداشت عنوان کرد.

دکتر محمدحسین اعرابی، بحث آموزش را مهمترین هدف دانشگاه برشمرد و افزود: بیشترین تلاش مسئولین برای برآوردن نیازهای دانشجویان در این راستا است.

وی، اولین گروه از دانشجویان دندان پزشکی دانشگاه را باعث افتخار دانست و تصریح کرد: شما عزیزان بایستی با تلاش و ایثار بیشتر جایگاه دانشکده دندانپزشکی را در منطقه تثبیت کنید.

دکتر اعرابی، با اشاره به راه اندازی کلینیک دندان پزشکی ویژه با کمک خیرین سلامت شهرستان، از همکاری و تعامل اعضای هئیت علمی و دست اندرکاران در این راستا تقدیر و تشکر کرد.

وی در پایان ابراز خرسندی کرد: با همت و تلاش فارغ التحصیلان این رشته در سال های آتی شاهد ارائه خدمات ارزنده ای به مردم شهرستان کاشان باشیم.

سرپرست دانشکده دندان پزشکی دانشگاه نیز در این مراسم، ضمن اشاره به آیات قرآن "روزی هر شخص تعیین شده  است"، از دانشجویان خواست توکل به خداوند متعال را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

دکتر محمود سلامی، با اشاره به اینکه خدمات عمومی دهان و دندان از جمله فعالیت های معاونت بهداشتی است، اظهار داشت: وظیفه دانشکده دندا پزشکی ارائه خدمات تخصصی است.

وی، از افزایش چهار رشته جدید در رابطه با دهان و دندان خبر داد و ادامه داد: ظرفیت پذیرش دانشجو دندانپزشکی دانشگاه در سال آینده 30 نفر اعلام شده است که از این تعداد، دو سوم آن غیر بومی خواهند بود.

دکتر عباس مازوچی اولین دندانپزشک شهرستان کاشان، نیز در این جلسه با اشاره به حدیث پیامبر اکرم "دهان معبر ورود ملائکه است و سعی کنید با تمیز و سالم نگهداشتن آن از ورود شیاطین (بیماری ها) به دهان جلوگیری کنید" بر اهمیت سلامت دهان و دندان از منظر اسلام تاکید کرد.

وی در خصوص تاریخچه درمان بیماری های دهان و دندان مطالبی را بیان و روند پیشرفت رشته دندان پزشکی کاشان را برای دانشجویان بیان کرد.

ساعت : 8:23 -  روز  : سه شنبه  - 25 /  1 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :340

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: