EN |
    ورود
   8:16:03 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

در بیانیه اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی عنوان شد:

در بیانیه اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی عنوان شد:

تعامل حوزه‌های سلامت و رسانه عامل افزایش سرمایه‌های اجتماعی/ اهتمام روابط عمومی ها به اطلاع رسانی بسته های بهداشتی

در پایان اجلاس دو  روزه رؤسای مراکز روابط عمومی دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و سازمان‌های تابعه، افراد حاضر بر ضرورت توجه به اطلاع رسانی و رصد چگونگی اجرای برنامه تحول سلامت تاکید کردند.

به گزارش وب دا؛ متن کامل این بیانیه به این شرح است:

 

با سلام و درود به روح ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و در آستانه سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب و ادای احترام به ارواح طیبه شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای رهبر فرزانه انقلاب، در خجسته ایام شعبان المعظم، مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و سازمان‌های وابسته وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی،  عنایت مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت و حسن تدبیر ریاست محترم جمهوری اسلامی و هیأت دولت و همت عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در اجرای برنامه تحول سلامت پاس داشته، همراهی و مساعدت مجلس شورای اسلامی  و ائمه جمعه سراسر کشور، استانداران و مسئولین استانی را در این مسیر ارج ‌نهاده، و به عنوان رسولان فکر و پیام‌آوران آگاهی و مسئولان اصلی حوزه ارتباطات در نظام سلامت بر موارد زیر تأکید می‌نمایند:

1-   اطلاع‌‌رسانی به موقع انعکاس اخبار سالم و واقعی، فرهنگ‌سازی مطلوب در جامعه و مستندسازی طرح تحول نظام سلامت به عنوان یک طرح مترقی در دسترسی عادلانه به خدمات سلامت که مورد عنایت مقام معظم رهبری، دولت، مجلس شورای اسلامی و ارکان حاکمیتی جمهوری اسلامی است از رسالت‌ها و ماموریت‌های روابط عمومی دانشگاه‌ها/ دانشکده‌های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود.

 

2-      با عنایت به اصل تقدم اقدامات پیشگیرانه، جلوگیری از معلولیت ها و تبعات ناشی از وقوع بیماری ها بر سلامت آحاد جامعه و هزینه اثربخشی خدمات بهداشتی نسبت به سایر خدمات، روابط عمومی ها بر امر تبلیغ و اشاعه نظام ارائه خدمات بهداشتی و بسته های اختصاصی آن اهتمام ویژه خواهند داشت و این موضوع را سرلوحه فعالیت خویش قلمداد می نمایند.

3-   روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال 94 با بهره‌گیری از روش‌های بهینه مدیریتی، با تدوین برنامه عملیاتی مناسب و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای و تریبون‌های عمومی و همکاری حوزه‌های مختلف نظام سلامت توسعه و استمرار اطلاع‌رسانی طرح تحول سلامت را مورد توجه ویژه قرار خواهند داد و به عنوان خط اول (برخورد)، دفاعی از دستاوردها و مبلغان نظام سلامت از هیچگونه تلاشی در این زمینه فروگذار نمی‌نمایند.

4-   روابط عمومی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با تعامل با تمامی آحاد جامعه، فرهیختگان و افراد صاحب نظر، کارشناسان و ذی‌نفعان و رسانه‌ها، چالش‌های طرح تحول سلامت را دیده‌بانی و رصد نموده و سیاستگذاران و تصمیم‌گیران اجرای طرح را از وقایع مرتبط و تأثیرگذار در این حوزه مطلع می‌نمایند.

5-   بیان هوشمندانه وزیر محترم بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی در این اجلاس مبنی بر اینکه اختصاص اعتبارات لازم در حوزه روابط عمومی نه تنها هزینه نیست که سرمایه‌گذاری است، پشتوانه مهمی برای ارتقاء جایگاه روابط عمومی حوزه سلامت تلقی می‌شود و انتظار می‌رود  این نگاه درحوزه‌های مرتبط مورد توجه قرار گیرد.

6-   با عنایت به رسالت‌های جدید دانشگاه‌های علوم پزشکی حسب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بایستی ساختار تشکیلاتی روابط عمومی متناسب با وظایف و انتظارات درون سازمانی و برون سازمانی ارتقاء یابد از این رو فوریت در تشکیل کارگروه بازنگری ساختار تشکیلاتی روابط عمومی حسب دستور معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع در این مسیر راهگشا خواهد بود.

7-   بنا به تأکید وزیر محترم مبنی بر اینکه  رمز موفقیت مدیران هوشمند در توجه به حوزه فعالیت روابط عمومی است. انتظار می‌رود مفاد ابلاغیه مورخ 6/5/1393 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کامل اجرا گردد.  

8-   با ابراز خرسندی از افزایش رضایتمندی عمومی مردم به خصوص اقشار آسیب‌پذیر از برنامه تحول سلامت استمرار طرح را منوط به اطلاع‌رسانی گسترده  و هدفمند،  ارتباطات مستمر آگاهانه رسانه‌ای ، پایش و افکار سنجی مداوم و تقویت ارتباطات مردمی و سازمانی، ارتقای سطح سواد سلامت جامعه دانسته و ضمن تاکید بر استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی به تخصیص بودجه و تأمین اعتبارات لازم در این زمینه تاکید می‌شود.

9-   ضمن تقدیر از تلاش‌های رسانه‌ای مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی در اطلاع‌رسانی مناسبت‌های مرتبط، استمرار و توسعه این اقدامات را از طریق تدوین شیوه‌نامه و حمایت‌های لازم ضروری دانسته و بر بهره‌‌مندی عادلانه دانشگاه‌های علوم پزشکی از این فرصت‌ها تأکید می‌شود.

10-  توجه واقع‌گرایانه به کانال‌های غیر رسمی اطلاع‌رسانی و شیوه‌های نوین ارتباطی چون شبکه‌های اجتماعی و موبایلی و اذعان به ظرفیت‌های آنها این گونه رسانه‌ را فرصتی مغتنم در ارتقای فرهنگ سلامت جامعه و ارتقای رسالت روابط عمومی دانسته بر نظام‌مند نمودن فعالیت‌ها در این عرصه تأکید می‌شود.

11-   ضمن تقدیر و تشکر از همراهی اصحاب رسانه با حوزه سلامت، تعامل حوزه‌های سلامت و رسانه را عاملی مهم در افزایش سرمایه‌های اجتماعی و داشتن جامعه‌ای سالم به عنوان محور توسعه پایدار می‌دانیم از این رو در راستای استمرار و توسعه و تقویت این تعامل گام‌های اساسی‌تری برداشته خواهد شد.  

12-  تلاش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی را در برگزاری اجلاس اخیر در این سطح  ارج نهاده و برگزاری نشست‌های کیفی و کاربردی فصلی، جهت توانمندسازی مدیران وکارشناسان روابط عمومی با تاکید بر ارائه دوره‌های آموزشی و تخصصی مورد انتظار است. 

منبع: وب دا

ساعت : 13:42 -  روز  : سه شنبه  - 12 /  3 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :415

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: