EN |
    ورود
   2:06:06 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 10
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

همایش ثروت آفرینی در حوزه سلامت برگزار شد

همایش ثروت آفرینی در حوزه سلامت برگزار شد

همایش ثروت آفرینی در حوزه سلامت در راستای گسترش فعالیت­های فناورانه و به منظور آشنایی با روند تاسیس شرکت­های دانش بنیان برگزار شد.

    به گزارش وب دا، دکتر غلامعلی حمیدی معاون پژوهشی دانشگاه در این همایش،  ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در مورد اهداف برگزاری همایش و برنامه­ های حمایتی این معاونت از طرح­ های فنآورانه نکاتی را ارائه نمود.

   دکتر محمود ابراهیمی مسئول دبیرخانه تخصصی شرکت های دانش بنیان وزارت بهداشت نیز در این همایش، ضمن بیان نحوه و قوانین تاسیس شرکت­ های دانش بنیان، بر لزوم ارتقای جایگاه دانشگاه­ های کشور از سطح یک (آموزشی) و سطح 2 (آموزشی و پژوهشی) به سطح 3 (آموزشی، پژوهشی و فناوری) تاکید کرد.

   دکتر رحیم بحری نجفی دانشیار دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر محمد جواد رسایی استاد دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات مدیره شرکت تولیدی روژان آزما به عنوان فناور موفق در تولید کیت­های تشخیصی سریع (Rapid test) نیز در این همایش در مورد چالش­های پیش­رو  و راه حل هایی از قبیل کاربردی کردن قوانین، لزوم جسارت مدیران در تخصیص بودجه به فعالیتهای دانش بنیان، کارتیمی، تمرکز و یافتن راه حل لحظه­ ای برای رفع مشکلات پیش رو و همچنین وجود سیستم تشویق برای اعضای هیات علمی و فناوران جهت پیشرفت در حوزه فناوری سخنانی را ایراد نمودند.

گفتنی است: در پایان، حاضران در همایش با آیین نامه­ های مربوط به تبدیل شدن شرکت­ ها به شرکت دانش بنیان، نحوه برخورداری از تسهیلات مالی متعلقه به این شرکت­ها، معافیت های گمرگی و سایر موارد تشویقی آشنا شدند و به سوالات آنان پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است این همایش روز یکشنبه مورخ 25/5/94 در سالن دکتر محمد قریب توسط مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

ساعت : 12:35 -  روز  : سه شنبه  - 27 /  5 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :306

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: