EN |
    ورود
   7:41:48 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

رونمایی و ادغام واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رونمایی و ادغام واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رونمایی و ادغام واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان همزمان با سراسر کشور در شهریورماه سال جاری انجام شد.

 

  به گزارش وب دا، معاون بهداشتی دانشگاه در مراسم رونمایی از واکسن تزریقی فلج اطفال در روز سه شنبه 24/6/94 در مرکز بهداشتی امام علی (ع) ، ورود واکسن تزریقی فلج اطفال به  برنامه واکسیناسیون کشوری را گام دیگری در راستای طرح تحول نظام سلامت دانست.

 

  دکتر سید علیرضا مروجی با اشاره به اینکه از سال 79 تا کنون  هیچ موردی از فلج اطفال در کشور گزارش نشده است، ابراز امیدواری کرد: با قطره خوراکی فلج  اطفال و واکسن تزریقی به سوی ریشه کنی جهانی فلج اطفال گام برداریم.

وی با بیان اینکه واکسن های فلج اطفال خوراکی سه ظرفیتی (حاوی سه نوع ویروس زنده ضعیف شده  ) بودند اظهار داشت: از این به بعد کودکان 4 ماهه علاوه بر واکسن خوراکی، واکسن تزریقی فلج اطفال را نیز دریافت می کنند.

دکتر مروجی با اشاره به اینکه واکسن خوراکی فلج اطفال نیز از فروردین ماه  سال 1395از سه ظرفیتی به  دوظرفیتی تغییر خواهد کرد، افزود: واکسن فلج اطفال تا سه سال آینده  در برنامه واکسیناسیون به صورت تلفیقی خوراکی و تزریقی خواهد بود و از سال 2019 واکسن تزریقی در کل دنیا جایگزین واکسن خوراکی خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون در شهرستان کاشان 66هزار و 200 کودک  زیر شش سال تحت واکسیناسیون  قرار گرفته اند، گفت: در مرکز بهداشتی امام علی (ع) تا کنون حدود 700 کودک در سنین مختلف واکسینه شده اند و با توجه به بافت جوان منطقه و تعداد کودکان زیر شش سال تحت پوشش نسبت به مراکز دیگر بهداشتی این مرکز بهداشتی برای رونمایی از واکسن فلج اطفال انتخاب شده است.

دکتر مروجی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون  تا کنون طبیعی ترین، ایمن ترین و مطمئن ترین راه برای مبارزه با بیماریهای واگیر  اعم از سرخک، فلج اطفال و ... است ابزار تاسف کرد: برخی از افراد با عناوین مختلف مانند طب سنتی و ... واکسیناسیون را در سخنرانی ها و مجامع عمومی زیر سوال برده اند.

وی با ابراز نگرانی در این مورد  از مردم خواست هوشیارانه عمل کرده و با کنترل و پیگیری دقیق و منظم برنامه واکسیناسیون فرزندشان سطح ایمنی کودکان در مقابل بیماریها  ارتقاء دهند.

 

 

ساعت : 13:47 -  روز  : سه شنبه  - 24 /  6 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :616

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: