EN |
    ورود
   12:33:33 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 10
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

آیین هفتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد

آیین هفتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد

آیین هفتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه شامگاه یکشنبه مورخ 11/8/94 با حضور رئیس دانشگاه، جمعی از مسوولین شهرستان، اساتید و دانشجویان به همت بسیج دانشجویی و با همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در این مراسم، با اشاره به برکت وجود سه شهید گمنام در دانشگاه اظهار امیدواری کرد: شما دانشجویان و اساتید گرامی از نورانیت و برکت وجود این عزیزان بهره مند شوید و در راستای احیای نام و خاطره آنان قدم بردارید.

دکتر محمد حسین اعرابی، به نفوذ و تاثیر شهدای گمنام در دانشگاه اشاره کرد و گفت: قبور این شهدای عزیز مرجع و پناهگاهی برای همه دانشگاهیان است.

وی، با بیان اینکه شهدا تمام هستی و وجودشان را برای خداوند تقدیم کردند، افزود: خداوند برای کسانیکه تمام وجود خود را در راهش ایثار می کنند اجر و پاداشی بزرگ قرار می دهد.

دکتر اعرابی تصریح کرد: وجود شهدای گمنام فضای معنوی در دانشگاه به وجود آورده که این نورانیت بزرگترین نعمت است.

رئیس دانشگاه، با بیان اینکه از این عزیزان خاضعانه طلب شفاعت می کنیم، ادامه داد: همگی در هر پست و مقامی در برابر خون این عزیزان مسوول هستیم.

وی، ضمن اشاره به اینکه شهدا در زمان خود در سنگر جبهه و جنگ تمام تلاش خود را به کار بردند و از تمام هستی و زندگی خود گذشتند، یادآور شد: امروز ما نیز در جبهه علمی و فرهنگی بایستی بسیار تلاش کنیم چرا که در مقابل شهدا وظیفه خطیر و بزرگی را برعهده داریم.

دکتر اعرابی، برگزاری چنین جلساتی را فرصتی برای بستن عهد و پیمان با شهدا نام برد و اظهار داشت: همه باید در راستای آبادی کشور و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم و از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

رئیس دانشگاه، در پایان از تلاش تمامی دانشجویان در برگزاری هفتمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه تقدیر و تشکر کرد.

برپایه این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین موسوی و حاج عبدالمحمود محمودی نیز در این مراسم سخنانی را بیان کردند.

این گزارش حاکیست: شعر خوانی، اجرای تئاتر در کنار قبور شهدای گمنام دانشگاه، سینه زنی و مداحی و برپایی نمایشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

ساعت : 12:13 -  روز  : دو شنبه  - 11 /  8 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :231

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: