EN |
    ورود
   4:16:07 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 12 / 10
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر خبر داد:

فروکش کردن بیماری آنفلوآنزا در اکثر مناطق کشور ظرف دو هفته آینده

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: انتظار می رود ظرف 2 هفته آینده همه گیری بیماری آنفلوآنزا در اکثر مناطق کشور فروکش کند و موارد بستری نیز کاهش یابد.

دکتر محمد مهدی گویا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار وبدا گفت: موارد ابتلا به آنفلوانزا در هفته گذشته به آهستگی رو به کاهش گذاشته و موارد بستری نیز کمتر شده است.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: در اکثر استان هایی که در ابتدای همه گیری درگیر بیماری شده بودند اکنون موارد به حداقل ممکن رسیده است اما در برخی از استانهای  کشور از جمله زنجان، تهران، فارس و خراسان رضوی هنوز  بیماری فعال است.

وی گفت: اطلاعات دقیقی که تاکنون جمع آوری  شده نشان می دهد اکثر موارد شدید و بستری شده آنفلوآنزا مربوط به 2 گروه سنی 25 تا 44 سال و بالای 65 سال بوده اند و خوشبختانه موارد ابتلا در گروه های سنی پایین تر به خصوص دانش آموزان مقطع دبستان و راهنمایی بسیار کمتر از سایر گروه های سنی بوده است.

وی با بیان اینکه انتظار می رود در طی همه گیری آنفلوآنزا یکی از گروه هایی که بیشتر مبتلا شوند دانش آموزان مدارس باشند، ولی چنین اتفاقی نیفتاده است گفت: این نشان می دهد که  اقدامات پیشگیرانه به خصوص رعایت نکات بهداشت فردی و توصیه هایی که از طریق آموزش و پرورش و به خصوص آموزگاران و اولیای مدارس به دانش آموزان اعلام شده بسیار موثر واقع شده است و خوشبختانه دانش آموزان و اولیای آنها نیز به توصیه های بهداشتی بسیار خوب عمل کرده اند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: انتظار می رود ظرف 2 هفته آینده این نوع همه گیری در اکثر مناطق کشور فروکش کند و موارد بستری نیز کاهش یابد.

دکتر گویا با اشاره به برخی از پرسشهای مردم مبنی بر موج های بعدی آنفلوآنزا گفت: اظهار نظر در این مورد فقط براساس پیش بینی و احتمالات بوده و هیچ چیز قطعی نمی باشد و ممکن است موج دیگری هم در پیش نباشد اما برفرض آنکه موج دیگری هم رخ دهد به احتمال قریب به یقین ،سبک تر از موج اول بوده ، تعداد مبتلایان کمتر خواهد شد و موارد شدید بیماری نیز کمتر خواهد بود.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر در عین حال خاطرنشان کرد: ما کماکان وضعیت آماده باش خود را در مواجهه با همه گیری حفظ کرده و تیم های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در آماده باش کامل به سر می برند و امکانات لازم را برای تشخیص بستری و درمان بیماران در اختیار دارند.

منبع: وب دا

ساعت : 13:12 -  روز  : یکشنبه  - 20 /  10 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :229

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: