EN |
    ورود
   8:31:38 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 09 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در هفدهمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی؛

اخلاص و همدلی مسوولین؛ دو رکن موفقیت و پیشرفت کشور است/ اجرای برجام، نشان دهنده تدبیر دولت در سایه حمایت های مقام معظم رهبری بود

 

وزیر بهداشت هدف از این اجلاس را بررسی مشکلات دانشگاه های علوم پزشکی و استفاده از تجارب آنها در زمینه های مختلف عنوان کرد و افزود: تأکید بیشتر این اجلاس در حوزه های توسعه و فناوری اطلاعات در حوزه درمان است.


به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در هفدهمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در سالن امام جواد(ع) ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، از برگزاری چندین اجلاس دیگر تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در دی و اسفند ماه اجلاس هایی با تأکید بر حوزه های آموزش، پژوهش، دانشجویی و بهداشت برگزار خواهد شد.


وی همچنین تصریح کرد: جسلاتی با روسای قطب های آموزشی به منظور پیشگیری از اشکالات و ایرادات ستاد برگزار می شود تا برنامه با سرعت و دقت کافی اجرا شود.


دکتر هاشمی با اشاره به مشکلات و گرفتاری های دولت در چندین ماه اخیر، اظهار داشت: امیدواریم ظرف روزهای آینده علیرغم مخالفت ها شاهد اجرای برجام باشیم. زیرا دستاورد و موفقیت بزرگی برای دولت، نظام و مردم به شمار می رود.


وزیر بهداشت با بیان اینکه بخشی از مشکلات بین المللی خودساخته بود، خاطرنشان کرد: در این مقطع و با گذشت دو سال حل شدن یکی از بزرگترین مشکلات کشور بسیار بعید و دشوار و در عین حال نشان دهنده تدبیر دولت در سایه حمایت های مقام معظم رهبری بود.


دکتر هاشمی ادامه داد: در نظر سنجی های مختلف بیش از 80 درصد مردم معتقد بودند که مشکلات بین المللی باید ختم به خیر شود که با عنایت خدا با عزت مندی تمام شد و نیروگاه اراک نیز در قالب تحقیق و توسعه فعالیت خود را ادامه خواهد داد. اما اگر روزی، فردی بخواهد در مسیر دیگری حرکت کند تمام تحریم ها و فشارها ظرف مدت حداکثر دو ماه قابل برگشت خواهد بود.


وزیر بهداشت یکی از دستاوردهای بزرگ اجرای برجام را تقویت سوییفت ها به منظور حل مشکلات و تقویت روابط مالی عنوان کرد و اضافه کرد: وقتی روابط با بانک ها قطع باشد ، سایر حوزه ها نیز نمی توانند کارایی لازم را داشته باشند.


دکتر هاشمی از تلاش های دکتر ظریف و تیم دیپلماسی کشور و حمایت های رییس جمهور برای حل مشکلات بین المللی و منطقه ای تقدیر کرد و گفت: پس از برجام فرصت های بسیار زیادی پیش روی ایران قرار می گیرد که امیدواریم کسانی که بر سر قدرت خواهند آمد همواره منافع ملی و مردم را به منافع شخصی، حزبی و گروهی ترجیح دهند.


وزیر بهداشت با بیان اینکه دولت یازدهم برای نخستین بار توانست تورم را تک رقمی کند، تصریح کرد: ممکن است این کاهش تورم را در خانه های ما قبول نداشته باشند زیرا میزان قیمت ارزاق عمومی را می بینند که گاهی افزایش نیز یافته اما این کاهش تورم یک زبان اقتصادی است و آمارهای رسمی آن توسط بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام می شود.


دکتر هاشمی ضمن پذیرش رکود اقتصادی در کشور به رسیدن از رشد منفی 5 به رشد مثبت اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: طبق انتظارات مقام معظم رهبری باید رشد اقتصادی قابل توجهی را در سال آینده داشته باشیم و رشد و شکوفایی اقتصادی با سرمایه گذاری خارجی می تواند محقق شود.


وزیر بهداشت افزود: به منظور جلب سرمایه خارجی باید سیگنال خوبی در کشور به خارج داده شود و نباید انتظار داشته باشم که همه سرمایه گذاری ها توسط سرمایه گذاران داخل انجام شود.
دکتر هاشمی گفت: بسیاری از افراد به دلیل ترس و جو روانی ایجاد شده توسط دشمن در دوران تحریم، دولت و نظام را همراهی نمی کردند که عمدتا کشورهای آمریکا و اسراییل و طرفداران آنها در منطقه به اختلاف ها دامن می زدند و پس از اجرای برجام نیز دامن خواهند زد. اما امیدوارم دوستان داخلی دیگر موجب دامن زدن به این مشکلات نشوند.


وزیر بهداشت با اشاره به نزدیک بودن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نباید فراموش کنیم که هدف مردم از انقلاب و سرنگون کردن شاه چه بود اما این اقدام بیشتر شبیه به یک معجزه بود و هدف مردم از انقلاب در کشور، بهبود وضعیت معیشت مردم، در دست گرفتن سرنوشت خود، رفاه و استقلال بود و قصد داشتند که خودشان بر اموال و انفال خود حاکم باشند و از وابستگی به دولت های خارجی ناراضی بودند.

 

وزیر بهداشت برطرف کردن مشکلات مردم در حوزه های مختلف از جمله حوزه سلامت و آب، هوا و غذا را نیازمند اخلاص و همدلی مسوولان دانست و گفت: قبل از اینکه اخلاص در مردم وجود داشته باشد مسوولان باید به درجه ای از اخلاص برسند.

منبع: وب دا 

ساعت : 8:46 -  روز  : یکشنبه  - 27 /  10 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :320

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: