EN |
    ورود
   5:03:48 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه:

مشارکت دانشجویان در انجام بسیاری از امور منجر به بهبود عملکرد می‌شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: مشارکت دانشجویان در انجام بسیاری از امور منجر به بهبود عملکرد می‌شود.

به گزارش وب دا، دکتر حمید‌رضا گیلاسی افزود: اگر در بخش‌های مختلف دانشگاه موانع و مشکل داشته باشیم و این موضوع را صادقانه با دانشجویان درمیان بگذاریم، آنها درک بالایی دارند و برای حل مشکلات کمک خواهند کرد.

وی، یکی از اصول مدیریت را شفافیت در کارها دانست و تأکید کرد: مدیران دانشگاه‌ها باید مُر قانون را رعایت کرده و در اجرای همه امور به خصوص فعالیت‌های فرهنگی و امور صنفی از حقوق دانشجویان صیانت کنند.

 دکتر گیلاسی، در توصیه به همکاران خود در دانشگاه‌ها، اظهار داشت: اگر دانشجویان در چارچوب قانون آزادی بیان داشته باشند، می‌توانند چشم‌ها،‌ گوش‌ها و دست‌های شما در کارها باشند و بخش‌هایی از خطاها و اشتباهات و یا مواردی را که کمتر دیده‌ می‌شوند را گوشزد کرده و موجب اصلاح امور و بهبود عملکرد معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از توانمندی دانشجویان، به همکارن خود توصیه کرد: اگر در بخش‌های مختلف دانشگاه موانع و مشکل داشته باشیم و این موضوع را صادقانه با دانشجویان درمیان بگذاریم، آنها درک بالایی دارند و برای حل مشکلات کمک خواهند کرد.

دکتر گیلاسی، با اشاره به اینکه در هر جایی که از توانمندی دانشجویان استفاده شد، شاهد رشد و پیشرفت بوده‌ایم، اظهار داشت: هرگاه که از مشارکت دانشجویان در کارها استفاده نماییم، پیشرفت امور به صورت بارزی با سرعت و کیفیت بهتری انجام می شود.

وی، کانون‌های فرهنگی دانشجویی و نشریات دانشجویی را نمونه‌هایی از فعالیت‌های موفق دانشجویان دانشگاه برشمرد و افزود: کانون‌ها و نشریات توسط دانشجویان اداره می‌شود و این نشانه موفقیت دانشجویان است، اگر بتوانیم این موفقیت را به بخش‌های دیگر از حوزه‌های رفاهی و صنفی و حتی کار دانشجویی تعمیم دهیم، یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.

 معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، با اشاره به ضرورت به کارگیری افراد متخصص و کارشناس در حوزه‌های مختلف خصوصاً حوزه فرهنگی خاطر نشان کرد: ارزیابی برنامه‌های انجام شده در سال 93 دانشگاه نشان می‌دهد که دانشگاه در هر بخشی که برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرده و شخصی که تخصص لازم را داشته را در آن قسمت به کار گرفته، موفق بوده و در هر بخشی که دوره آموزشی و سرمایه‌گذاری لازم انجام شده، دانشگاه توانسته است در جشنواره‌های مختلف حائز رتبه‌های برتر شود.  

در بخش‌ها و امور مهم از افراد خبره و کارشناس استفاده خواهیم کرد

گیلاسی، با اشاره به اینکه مصمم است در سایر بخش‌های فرهنگی نیز برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرده و از افراد خبره و کارشناس در کارها استفاده کند، بیان داشت: ما فقط محدود به فعالیت‌های قرآنی نیستیم و برای ما بخش‌های عترت، نماز، زندگی سالم دانشجویی، امور رفاهی و ورزشی، انضباط اجتماعی، مسؤولیت‌پذیری، هر فعالیتی که منجر به تربیت یک دانشجوی تراز انقلاب اسلامی ‌شود، حائز اهمیت است و برای هر بخش در قالب‌های مختلف و متجانس برنامه‌ریزی و تدبیر اجرایی اندیشیده‌ایم.

وی، با اشاره به عملکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی اظهار داشت: در برخی از زمینه ها قوی عمل کرده‌ایم که علت آن وجود افراد توانمند و با تجربه در آن بخش از کار بود، در برخی زمینه‌ها نیز عملکرد قابل قبولی نداشته‌ایم، که به سبب نبود یا محدودیت نیروی متخصص در داخل مجموعه بود، ما مجبور هستیم برای تأمین نیروی متخصص لازم از افراد صاحب تجربه خارج از مجموعه استفاده کنیم و یا از اساتید خارج از دانشگاه برای برگزاری دوره‌های تخصصی و آموزشی یاری بگیریم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تاکید کرد: استفاده از متخصصان و اساتید اهل فن در بخش های مختلف برای برگزاری دوره‌های آموزشی و تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیازمند اعتبار و بودجه است که با محدودیت روبه رو هستیم  و امیدواریم که اعتبارات لازم در سال آینده به دانشگاه اختصاص یابد.

 ترجیح می‌دهیم کانون‌های موجود را تقویت کنیم تا اینکه چند کانون ضعیف داشته باشیم

گیلاسی، با تاکید بر اصل قانون‌مداری در اعطای مجوز و تقویت نشریات دانشجویی و کانون‌های فرهنگی، گفت: بر اساس قوانین و دستورالعمل‌ها به درخواست‌های انتشار نشریه و تاسیس کانون‌ها پاسخ می‌دهیم؛ درخواست‌ها را در جلسات مربوطه مورد ‌بحث و بررسی قرار می‌دهیم، اگر با اهداف کلان کشور و قوانین مربوطه همخوانی داشته باشد، مجوز فعالیت می‌دهیم، اما در صورت مغایرت و موازی‌کاری مجبوریم، بررسی بیشتر داشته باشیم. به عنوان مثال: وقتی که در دانشگاه دو کانون فعال در یک زمینه کاری وجود دارد و کانون مشابه سومی درخواست مجوز کند، ترجیح می‌دهیم کانون‌های موجود را تقویت کنیم، تا اینکه چند کانون ضعیف داشته باشیم، فکر می‌کنم افزایش کمی کانون‌ها همیشه  مفید نباشد.

 کارهای فرهنگی باید پیوسته و چند منظوره باشند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، با بیان اینکه اصولاً فعالیت‌های فرهنگی دارای پیچیدگی‌های ویژ‌ه‌ای است، تصریح کرد: در برنامه‌های فرهنگی باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که این‌گونه فعالیت‌ها چند منظوره باشد به عنوان مثال اگر یک اردوی دانشجویی برگزار می‌کنیم، باید در کنار توجه به امر نشاط و شادابی، تغییر الگوهای رفتاری و مباحث فرهنگی، تربیتی و آموزشی را در نظر بگیریم.

ساعت : 8:51 -  روز  : پنج شنبه  - 8 /  11 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :364

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: