EN |
    ورود
   8:30:54 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت:

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت:

وجود خیرین سلامت در حوزه آموزش از ویژگی های برجسته دانشگاه علوم پزشکی کاشان است

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وجود خیرین سلامت به ویژه در حوزه آموزش از ویژگی های برجسته دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

به گزارش وب دا، دکتر پروین پاسالار در نشست خبری که به مناسبت تقدیر از دانشجویان استعدادهای درخشان ظهر روز دوشنبه مورخ 19/11/94 در معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد،  افزود: تعدادی از این خیرین عزیز در زمینه ارتقا آموزشی و پژوهشی فعال هستند که امیدواریم این عزیزان مانند سابق و حتی بیشتر در این راستا فعالیت کنند.

وی، انجام امور خیر در زمینه سلامت را کار بسیار بزرگ و ارزشمند دانست و افزود: از ما مسلمانان بیشتر انتظار می رود در راستای ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی گام برداریم.

دکترپاسالار در ادامه، با اشاره به درخواست وزارت بهداشت از دانشگاه های علوم پزشکی برای ایجاد کمیسیون ویژه استعدادهای درخشان در هر دانشگاه، گفت: خوشبختانه این کمیسیون در دانشگاه علوم پزشکی کاشان تشکیل شده است.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: حمایت های اختصاصی هر دانشگاه از دانشجویان استعداد درخشان خود یکی از وظایف این کمیسیون است.

وی، علت تشکیل مناطق آمایشی را استفاده از امکانات و ظرفیت های دانشگاه های عضو هر منطقه آمایشی بیان و تصریح کرد: به طور مثال تحصیل در دو رشته نیاز به ارتباط بیشتر دانشگاه ها و استفاده از ظرفیت ها و امکانات دانشگاه های مادر است.

عضو شورای ملی نخبگان کشور، با اشاره به تغییرات جدی در برنامه این بنیاد افزود: استمرار نخبگی مساله مورد توجهی است و حمایت ها براساس این امر صورت می گیرد و لازم است استعدادهای درخشان تنها به ثبت نخبگی و اخذ امتیازها بسنده نکرده و به فکر تداوم نخبگی باشند.
وی گفت: همچنین به منظور پیشگیری از فرار نخبگان، برنامه هایی به منظور به کارگیری این افراد با تعیین سهمیه های خاص برای اشتغال در دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان داریم.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شش هزار و 200 تن از دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان از حمایت این وزارتخانه بهره مند هستند.

وی، به دو نکته کلیدی اشاره کرد و گفت: وظیفه مسوولین ایجاد امکانات لازم برای بروز و ارتقای استعدادهای دانشجویان استعداد درخشان است و در مقابل وظیفه این دانشجویان ارتقای خدمات در هر مکانی که تحصیل، کار و زندگی می کنند، می باشد.

دکتر پاسالار، وجود رابطه یک طرفه بین مسوولین و دانشجویان استعدادهای درخشان را معیوب خواند و ادامه داد: وظیفه مسوولین حمایت و وظیفه دانشجویان خدمت برای سربلندی میهن اسلامی است.

گفتنی است 180 هزار دانشجو در حدود 65 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور مشغول به تحصیل هستند.

 

ساعت : 19:46 -  روز  : دو شنبه  - 19 /  11 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :400

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: