EN |
    ورود
   7:35:21 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 22
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت در هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی؛

دکترظریف و دکتر صالحی زوج موفق هسته ای کشور هستند/ نباید بنده قدرت مداران، ثروتمندان و سیاستمداران بود

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تلاشهای دکتر ظریف و صالحی در مذاکرات هسته ای و رفع تحریمها ، از آنان به عنوان زوج موفق هسته ای کشور یاد کرد و گفت: هر زمان دکتر ظریف را می بینیم به یاد دکتر صالحی می افتم و متقابلا هر زمان دکتر صالحی را می بینم به یاد دکتر ظریف می افتم.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور که شب گذشته در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد، با بیان اینکه دکتر ظریف و دکتر صالحی مظلوم واقع شدند، به التزام آنان به نظام و رهبری و مردمی بودن آنان اشاره کرد و گفت: افرادی که با نگاه، بیان و یا گمان آلوده ظلم می کنند، بی انصاف هستند و امیدوارم خداوند همه را به راه راست، هدایت کند.
دکتر هاشمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فجرآفرینان به ویژه امام راحل و شهدای انقلاب و شهدای بهمن 57، اظهار داشت: این عزیزان شیرین ترین و بهترین داشته های خود، یعنی جانشان را فدای انقلاب و اسلام کردند و به یقین، این راه همچنان ادامه دارد.
وزیر بهداشت در ادامه به بیان خاطراتی از دوران دانشجویی خود پرداخت و با بیان اینکه روحیه ما همچنان همان روحیه دانشجویی است، گفت: علاقه مند هستم تا در خصوص دلیل به خیابان آمدن مردم، ، شعار دادن و مبارزه و انقلاب کردن نسل انقلاب با نگاه مجددی به دوران قبل از انقلاب و شرایط و انگیزه های آن دوران و همچنین انتظارات ما از شما دانشجویان جوان توضیحاتی را ارائه دهم.
دکتر هاشمی با بیان اینکه بخشی از انتظارات و اهداف ما از انقلاب محقق و بخشی دیگر محقق نشده و همچنان مطالبه گر هستیم، افزود: امیدواریم که همه اهداف والای انقلاب محقق شود چرا که به خداوند بزرگ و عزت و عظمت خون هایی که ریخته شد، باور داریم.
دکتر هاشمی یادآور شد : پدران، مادران، خواهران و برادران شهدای انقلاب ، همچنان نظاره گر رفتار مسوولان هستند و در برخی از اوقات در کنار عملکرد خوب و افتخار آمیز ، از رفتار، عملکرد و گفتار ما رنج می برند.
وزیر بهداشت با اشاره به سخنان داریوش ارجمند در این جشنواره مبنی بر در نظر گرفتن عبودیت خدا، خدمت به خلق و همچنین خدمت به فرهنگ کشور در زندگی دانشجویان، افزود: دانشجویان هنرمند می توانند نقطه نظرات این عزیز را به عنوان الگوی خود قرار دهند.
دکتر هاشمی، زیاده طلبی، قدرت طلبی و نفاق را از آفات جدی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: به اعتبار پزشک بودن، انسان های شریفی را با قلوب پاک دیده ام و انسانها در لحظاتی مکنونات قلبی خود را بروز می دهند. بنابراین به هیچ عنوان نمی توان بر اساس ظاهر انسانها در مورد آنها قضاوت کرد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در داخل و خارج از کشور افراد زیادی را مشاهده کرده ام که در شرایط عادی، وجود خدا را انکار می کردند و گاهی اوقات نیز این انکار را به زبان می آوردند اما از بزرگی خداوند توجه همیشگی او به بندگان خود است و این ارتباط هیچوقت گسسته نمی شود.
دکتر هاشمی خدمت به مردم را همان خدمت به خدا دانست و گفت: بندگی و در خدمت دیگران نبودن، عین حریت و آزادگی است. نباید بنده ی قدرت، قدرت مداران، ثروتمندان و سیاستمداران بود بلکه باید بنده خالص خداوند باشیم.
وزیر بهداشت بر لزوم احترام به فرهنگ کهن کشور و ملت ایران تاکید کرد و گفت: احترام گذاشتن، یکی از موهبت های الهی است و بعضی از افراد از قدرشناسی استفاده می کنند و برخی دیگر نیز به آن بی توجه هستند.
دکتر هاشمی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی و تقدیر از تلاش های دست اندرکاران برگزاری این همایش، گفت: در این دوره از جشنواره داوران ارزشمندی مانند داریوش ارجمند و سالار عقیلی بهره مند شده ایم و صدا و قطعه ماندگار " وطنم" سالار عقیلی در بین نسل امروز جاودانه شد ه است.
وزیر بهداشت با تبریک به برگزیدگان جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور، ابراز امیدواری کرد تا همت والای معاونت فرهنگی دانشجویی در آینده نمود بیشتری پیدا کند تا افراد محصل در علوم پزشکی در زمان فراغت خود، به اموری که به آنها آرامش می دهد، اهتمام بیشتری بورزند.
دکتر هاشمی در ادامه ضمن قدردانی از رییس جمهور به دلیل توجه به حوزه سلامت کشور گفت: همه می دانند که من اهل تملق نیستم، اما سالهای زیادی است که با دکتر روحانی در حوزه پزشکی هم کلام می شویم و عزیزی می گفت ما در همه حوزه ها اظهار نظر می کنیم، دکتر روحانی نیز در حوزه پزشکی صاحب نظر هستند.
وزیر بهداشت افزود: من شاهد مرارت ها، مشکلات، خستگی ها، بی خوابی ها و استرس های رییس جمهور هستم و شما هم با من هم عقیده هستید که دکتر
روحانی در حالیکه کار بسیار بزرگی را با لطف و عنایت خدا، حمایت

مردم، هدایت های مقام معظم رهبری، نیروی کارآمد تیم دیپلماسی و نثار شهدای گمنامی که شاید هیچ گاه آنها را نبینید و نشناسید، برای کشور انجام داد و موجب افتخار ما در داخل و خارج از کشور است اما مظلوم واقع شد.
وزیر بهداشت در پایان با اشاره به سخنان مجری مراسم اهدای نشان لیاقت به تیم دیپلماسی و مذاکره کنند هسته ای کشور، یادآور شد: وی در آن مراسم سخنی را به زبان آورد که من لذت بردم زیرا خطاب به "آقای دکتر روحانی، ظریف و صالحی گفت: برخی از افراد به موفقیت های بزرگ به دست آمده اعتراض می کنند که این اعتراض به شما نیست، بلکه اعتراض به تقدیر است که چرا این اقدام ارزشمند دولت یازدهم را ما انجام نداده ایم ."

 

ساعت : 11:41 -  روز  : چهار شنبه  - 21 /  11 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :281

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: