EN |
    ورود
   1:16:09 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 10
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

همایش یکروزه مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

همایش یکروزه مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

همایش مبارزه با مواد مخدر شهرستان آران و بیدگل  با حضور مشاور عالی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان،فرماندار و امام جمعه شهرستان ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل و جمعی از مسئولان شهری و دانشگاه در سالن شهید عربیان شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش وب دا، مشاورعالی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این همایش گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف مواد مخدر تاکنون نزدیک به 400 هزار میلیارد ریال به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است.

حمید صرامی با بیان اینکه مصرف مواد مخدر در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ضربه های زیادی به کشور می زند اظهار داشت:  در زمینه اجتماعی، مواد مخدر را می توان مادر تمام مشکلات از قبیل قتل، جنایت، خودکشی و طلاق دانست.

وی افزود: با وجود 50 دستگاه فرهنگی در کشور، در زمان حاضر 3 درصد از مردم درگیر مواد مخدر هستند که این از ضعف عملکرد دستگاه های فرهنگی کشور حکایت دارد.

وی با بیان این که نوجوانان و جوانان کشور، امروز با فقر گذراندن اوقات فراغت خود و کمبود زمینه های فرهنگی و تفریحی مواجهند، تصریح کرد: این عوامل باعث روی آوردن جوانان به مواد مخدر برای تخلیه هیجان ها و سرگرمی های خود شده است.

صرامی اظهار داشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی در حال حاضر ده ها نوع مواد مخدر، محرک و روانگردان را به کشور وارد می کنند تا از طریق آن به نسل جوان نفوذ کنند و از این طریق به کشور ما ضربه بزنند.

مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به این که در دهه اخیر پنج بار الگوی مصرف مواد مخدر در کشور تغییر یافته است، تصریح کرد: علت این تغییرات را می توان برنامه ریزی مافیای مواد مخدر در جهان دانست که با این کار از کنترل برنامه های پیشگیرانه مواد مخدر جلوگیری کنند و در نتیجه به سود و اهداف شوم خود برسند.


صرامی در پایان با بیان اینکه 58 درصد معتادان کشور زیر 34 سال سن دارند، تصریح کرد: نرخ شیوع اعتیاد در ایران سه درصد است و 63 درصد معتادان کشور در حال حاضر متاهل هستند.

همایش مواد مخدر   همایش مواد مخدر               
همایش مواد مخدر همایش مواد مخدر
همایش مواد مخدر همایش مواد مخدر

              

 

 

ساعت : 12:51 -  روز  : پنج شنبه  - 15 /  7 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :305

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: