EN |
    ورود
   11:15:45 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 05 / 17
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

حضور فعال معاونت غذا و دارو و داروسازان بیمارستانی در اولین همایش داروسازی بیمارستانی

اولین همایش داروسازی بیمارستانی با همکاری انجمن داروسازان ایران و سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت روز چهارشنبه مورخ 1/10/95  در محل پژوهشگاه نیرو در تهران برگزار شد.

به گزارش وب دا، از جمله اهداف این همایش، تقویت جایگاه داروسازان بیمارستانی و بررسی چالش های موجود در عرصه داروسازان بیمارستانی و ارتقای خدمات داروسازی می باشد.

در این همایش دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز با برپایی غرفه معرفی دستاورد ها (یکی از 12 غرفه نمایشگاه) و ارائه چندین مقاله، پوستر و کتاب تالیف شده توسط داروسازان بیمارستان های تابعه، شرکت داشت.

شایان ذکر است در این همایش کتاب با عنوان" فرمولری مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی" تالیف دکتر ثابت از داروسازان بیمارستان شهید بهشتی کاشان، به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده  و مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر حمیدرضا بنفشه معاون غذا و دارو دانشگاه همچنین، به عنوان سخنران مدعو با موضوع اصول تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها در بیماران بستری نیز در همایش شرکت نمودند.

در حاشیه این همایش دکتر بنفشه در این راستا گفت: اولین اصل در تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها، اطمینان از عامل ایجاد کننده بیماری است و در صورت نقش عوامل باکتریال، انتخاب آنتی بیوتیک موثری که محدودترین طیف اثر را داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: استفاده غیر منطقی از آنتی بیوتیک ها به ویژه آنتی بیوتیک وسیع الطیف منجر به ایجاد مقاومت میکروبی و ایجاد عفونت های ثانویه خواهد شد.

دکتر بنفشه خاطر نشان کرد: مونوتراپی یعنی استفاده از یک آنتی بیوتیک اصل دیگر درمان بیماری های عفونی است. رژیم درمانی فقط در موارد خاص، به منظور پیشگیری از مقاومت میکروبی و یا درمان عفونت های مختلط یا دست یابی به سینرژیسم دارویی مجاز است.

 

ساعت : 11:14 -  روز  : یکشنبه  - 5 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :377

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: