EN |
    ورود
   10:59:21 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 12
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

در ایام نوروز:

افزایش 50 درصدی ماموریت های جاده ای مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از افزایش 50 درصدی ماموریت های جاده ای این مرکز از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون نسبت به سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین مکی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به شروع طرح سلامت نوروزی از 8 صبح چهارشنبه مورخ 25/12/95 تا 14/1/96 گفت: در ماموریت های جاده ای، مصدومین منتقل شده به مراکز درمانی به میزان 61 درصد و مصدومین سرپایی 75 درصد نسبت به سال 95 افزایش یافته است.

 

وی، به 5 مورد مرگ از هموطنان در جاده های منتهی به کاشان در این مدت خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه نسبت به سال گذشته (3 مورد فوتی) با افزایش 67 درصدی روبرو بوده ایم.

 

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، همچنین به افزایش 23 درصدی مأموریت های تصادفی پایگاه های اورژانس شهری، 43 درصدی تعداد مصدومین منتقل شده به مراکز درمانی و 14 درصدی مصدومین سرپایی نسبت به همان مدت در سال گذشته در حوادث شهری اشاره کرد و گفت: 21 کد عملیاتی فوریت های پزشکی شامل 11 کد جاده ای و 5 کد شهری در کاشان و 5 کد عملیاتی جاده ای و شهری در آران و بیدگل در این ایام فعال می باشد.

 

دکتر مکی تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با پوشش کامل جاده های اصلی و فرعی و نیز داخل شهرستان های کاشان و آران و بیدگل و کارشناسان و پزشک مقیم در مرکز پاسخگویی تلفنی 115 و نیز کارشناس ستاد هدایت و اطلاع رسانی دانشگاه به مردم و مسافران، خدمات تخصصی فوریت های پزشکی، اورژانس پیش بیمارستانی و مشاوره های مقتضی را ارائه می دهد.

ساعت : 11:56 -  روز  : یکشنبه  - 6 /  1 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :230

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: