EN |
    ورود
   9:36:39 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 20
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

با حضور آیت الله نمازی:

افتتاحیه هفتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه برگزار شد

مراسم افتتاحیه هفتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه با حضور آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه معزز کاشان، رئیس دانشگاه، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از اساتید، اعضای هیات علمی و مسئولین روز دوشنبه مورخ 9 مرداد ماه در سالن دکتر محمد قریب برگزار شد.

به گزارش وب دا، حضرت ایت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه معزز کاشان در این مراسم، ضمن تبریک دهه کرامت، به برگزاری طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه اشاره کرد و گفت: اندیشه چیزی است که انسان را تشویق به تفکر می کند.

ایشان، با اشاره به عبارت های قرآنی همچون "افلا تعقلون " و "افلا تفکرون" ، تاکید کردند: از این فرصت مهم باید به درستی استفاده شود و اساتید مسائل مهم را به بحث بگذارند.

آیت الله نمازی، در ادامه با بیان روایتی از امام رضا(ع) "دوست هر انسانی، عقل اوست و دشمن هر انسانی جهل اوست" افزودند: مسئله عقل، محور اساسی تکامل انسان است و امروز، هر چه جنایت و فساد به وجود می آید، اساس آن، عدم تکامل و جهل انسان می باشد.

ایشان، ضمن بیان حدیثی از امام صادق (ع) "اساس دنیا بر اقتضای نادانی است، مگر در جایی که علمی وجود داشته باشد که جهل در این صورت برطرف می شود و علم بر انسان ها حجت است"، تصریح کرد: هرگونه مخالفت با علم، عوارض و تبعات منفی دارد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه معزز کاشان، با اشاره به اینکه انسان موجودی منفعت طلب است، ادامه دادند: هر عملی بایستی برای خدا و با اخلاص انجام شود و مخلصان همواره در معرض تهدیدند.

حضرت آیت الله نمازی در ادامه صحبت های خود، ضمن اشاره به تعریف اخلاص به حدیثی از امام علی (ع) در این مورد پرداخت و به سخت بودن حسابرسی در روز قیامت و خلوص در عمل اشاره کردند و مبارزه با جهل و فساد را یکی از مبانی فرهنگی توحید دانستند.

امام جمعه معزز کاشان در پاسخ به سوالات اعضای هیات علمی در خصوص مسائل موجود و احترام متقابل بین استاد و دانشجو، اظهار داشتند: طبابت و پزشکی، شغل نیست، مسئولیت است و با جایگاه عالمان دینی برای بالابردن سطح معرفت معادل است.

 ایشان، به بحث تعالیم و تربیت در شرح وظایف استاد اشاره و تصریح کردند: استاد باید با اخلاص، علمش را در اختیار دانشجو قرار دهد و در برابر دانشجو، متواضع باشد و همچنین دانشجو باید در برابر استاد متواضع باشد.

حضرت آیت الله نمازی ادامه دادند: در صورتی که استاد و دانشجو، به وظایف مشخص شده خود به خوبی عمل کنند در میان هردو انگیزه و محبوبیت ایجاد می شود و استادی که جاذبه داشته باشد، دانشجو را جذب می کند.

حجت الاسلام علیرضا شاه فضل مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در ابتدای این جلسه، به معرفی و بیان کلیاتی این طرح معنوی پرداخت.

وی، برگزاری مسابقه همراه اهداء جوایز در پایان طرح، دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم، سفر زیارتی قم- جمکران و ... را از دیگر برنامه های متنوع در طول برگزاری این دوره برشمرد.

این گزارش حاکیست: اساتید و اعضای هیات علمی و مسئولین حاضر در این مراسم نیز در این نشست، به بیان دغدغه ها و مسائل موجود در دانشگاه پرداختند و به نمایندگی از جامعه دانشگاهیان کشور؛ از اهتمام آیت الله نمازی به مسئله سبک زندگی و تاکید بر آموزه های اسلامی در خطبه های نماز جمعه تشکر کردند.

گفتنی است: هفتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه از تاریخ نهم لغایت 31 مرداد ماه به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار می شود.

 

ساعت : 12:39 -  روز  : سه شنبه  - 10 /  5 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :233

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: