EN |
    ورود
   4:26:11 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 26
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

از هر 1000 ایرانی 2/26 نفر اهداکننده خون هستند

بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت ایران جزو 5 کشور برتر در زمینه داشتن خون سالم بوده و از هر 1000 ایرانی 2/26 نفر اهداکننده خون هستند.

به گزارش خبرنگار وب­دا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم تقدیر از اهداکنندگان برتر خون در کشور در روز جهانی اهدای خون در سالن 12000 نفری ورزشگاه آزادی ضمن بیان این مطلب، گفت: من در برابر شما که ساعت های طولانی در صف های پایگاه های انتقال خون می ایستید تاخون خود را اهدا کنید، تعظیم می کنم.

دکتر مرضیه وحیددستجردی افزود: شما قهرمانان واقعی هستید که برای نجات سایر هموطنانتان سر از پا نمی شناسید و گاهی تا 2 ساعت در صف های پایگاه های انتقال خون می ایستید تا خون خود را به نیازمندان برسانید و ما این موارد را در بازدید های مختلف شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: سالیانی پیش شاهد بودیم که در بیمارستان ها وقتی خون می خواستیم، باید خانواده و آشنایان بیمار به مراکز خون در بیمارستان ها می آمدند و خون می دادند. ولی امروزه با ترویج اهدای خون صددرصد داوطلبانه، ایران به آمار بالاترین اهدای خون داوطلبانه در منطقه رسیده است.

وی گفت: امروز 2/26 نفر از هر 1000 نفر ایرانی اهداکننده خون هستند و ما در دنیا بهترین عملکرد را دراین زمینه داریم و 100 درصد خون مورد نیازمان اهدایی است. بنا بر آمار سازمان بهداشت جهانی ما جزو 5 کشور برتر دنیا هستیم که در این زمینه موفقیت کسب کرده ایم و بهترین و پاکیزه ترین خون را مردم ما دارند.

وزیر بهداشت ادامه داد: من این موفققیت ها را به شما مردم عزیز و داوطلبان اهدای خون تبریک عرض می کنم. بسیاری از بیماران از جمله هموفیلی ها نیاز گسترده به خون دارند. امروز برخی بیماری های ناشناخته با علت های ناشناخته هستند که نیاز به خون دارند.

دکتر دستجردی افزود: مساله پلاسمافریزی در کشور ما برای درمان بیماران صعب العلاج یک مساله حیاتی است که منشاء آن خون است. بسیاری از بیماران اختلالات انعقادی نیز به خون نیاز دارند.

وی تاکید کرد: امروز خون به آسانی در دسترس مردم قرار گرفته و این نبوده مگر با همت و فداکاری شما مردم عزیز که همواره اهداکننده بوده اید. شما مردم قهرمانان واقعی هستند و من به نوبۀ خود از شما و تمامی کارکنان و زحمت کشان نظام سلامت به خصوص کارکنان سازمان انتقال خون نیز قدردانی می کنم.

منبع خبر: وب دا

ساعت : 10:24 -  روز  : شنبه  - 27 /  3 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :610

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: