EN |
    ورود
   2:40:54 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 24
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

معاون بهداشت خبر داد:

آغاز نام نویسی از پزشکان برای اجرای برنامه پزشک خانواده

معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارتقاء سلامت مردم و جامعه را از اهداف اصلی اجرای برنامه پزشک خانواده عنوان کرد .

به گزارش وب دا ، دکتر علیرضا مصداقی نیا با اشاره به اینکه تمامی مقدمات اجرایی برنامه پزشک خانواده در دو سال اخیر در قالب برنامه ریزی و اجرای پایلوت آن در سه استان کشور انجام و با تهیه نسخه 02 این برنامه آماده اجرا در سطح کشور می باشد اظهار داشت :‌در برنامه پزشک خانواده تلاش می شود دیدگاه جامعه نسبت به سطوح خدمات سلامت تغییر کرده و هر نوع خدمات اعم از عمومی ، تخصصی، فوق تخصصی و بیمارستانی در جایگاه مناسبی ارائه شود .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نام نویسی از پزشکان برای اجرای برنامه پزشک خانواده آغاز شده است خاطر نشان کرد: ‌آموزش پزشکان برنامه به منظور آشنایی با خط مشی و نحوه اجرایی برنامه ، برگزاری دوره های تخصصی پزشک خانواده ویژه پزشکان ، و ارتقاء پشتوانه های علمی برنامه پزشک خانواده از جمله برنامه هایی است که به منظور اجرای صحیح این برنامه انجام می شود .

معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد :‌در برنامه پزشک خانواده به سلامتی مردم و ارتقاء آن توجه می شود و از بروز بیماریهای مزمن و قابل پیشگیری که در نتیجه شیوه های نادرست زندگی ، بی تحرکی و تغذیه نامناسب ایجاد می شود پیشگیری می شود .

دکتر مصداقی نیا با اشاره به اینکه اجرای برنامه پزشک خانواده در راستای عدالت محوری و دسترسی عموم مردم به خدمات سلامت اجرا می شود اظهار داشت:‌ در برنامه پزشک خانواده با اصلاح فرایندهای خدمات سلامت موجب کاهش هزینه های درمانی مردم می شود .

وی با اشاره به اینکه با مشارکت دانشگاههای علوم پزشکی کشور و مسئولان ارشد استانها تمامی زیر ساختهای لازم برای اجرای این برنامه فراهم شده است و تمهیدات لازم برای نام نویسی پزشکان ، تشکیل گروههای پزشک خانواده و گروه بندی مردم در نظر گرفته شده است افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه و با تاکید رئیس جمهور ‌این برنامه قرار است ظرف دو سال در کشور اجرایی شود.

منبع خبر: وب دا

ساعت : 12:35 -  روز  : شنبه  - 27 /  3 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :553

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: