EN |
    ورود
   2:11:32 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 14
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت در دانشگاه:

اردوی جهادی باید به صورت یک فرهنگ در بین مردم و دانشجویان نهادینه شود

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: اردوی جهادی باید به صورت یک فرهنگ در بین مردم و دانشجویان نهادینه شود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد تاج فرد در مراسم اختتامیه دهمین اردوی جهادی دانشجویان که در دانشگاه شامگاه پنج شنبه مورخ 9/6/96برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان جهادی دانشگاه هدف از این دیدار را تقدیر و تشکر از دانشجویان جهادگر عنوان کرد.

وی، ضمن تبریک عید سعید قربان، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس و گرامیداشت پاسدار مدافع حرم شهید محسن حججی، امنیت حاصل از خون شهدا را موجب خدمت رسانی به مردم بیان کرد و خدمت دانشجویان در لباس جهادی را توفیقی الهی دانست که خداوند به برخی بندگان خاص خود عطا می کند.

دکتر تاج فرد، با اشاره به تدوین و ابلاغ آیین‌نامه اردوهای جهادی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با تاکید به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر توسعه فرهنگ جهادی اظهار امیدواری کرد: با گسترش اردوهای جهادی شاهد توسعه سلامت به خصوص در مناطق کم برخوردار باشیم.

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت متبوع، با بیان اینکه مقام عالی وزارت بهداشت از جهادگران و از موسسین جهاد سازندگی مشهد می‌باشند، با تاکید بر توصیه های ایشان در بحث جهادی تصریح کرد: امیدواریم در شش ماهه دوم اردوهای جهادی توسعه  بیشتری یابد.

وی، ضمن بیان حدیث پیامبر اکرم (ص) "خدمت به مومن برابر با ۹۰۰۰ سال عبادت است، عبادتی که روزها به روزه داری و شب ها به نماز بگذرد"، به قداست و اهمیت کار دانشجویان جهادی تاکید کرد و خدمت به مردم در هر جایی را مصداق این حدیث عنوان کرد.

دکتر تاج فرد، همچنین در نشست صمیمانه ای قبل از برگزاری مراسم اختتامیه با دانشجویان دختر جهادی، با بیان اینکه اردوی جهادی باید به صورت یک فرهنگ در بین مردم و دانشجویان نهادینه شود، خواستار تعامل بیشتر دانشجویان جهادی با دیگر دانشجویان جهت حضور در این عرصه شد.

دکتر تاج فرد، در پایان از همراهی روستاییان و مهمان‌نوازی آنان در برگزاری اردوهای جهادی و حضور نیروهای سپاه در برقراری امنیت جامعه و همچنین همکاری در برگزاری باشکوه اردوهای جهادی قدردانی کرد.

دکتر حمیدرضا گیلاسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم، ضمن خیر مقدم به مهمانان و مسئولین دانشکده علوم پزشکی خمین و مسئولین سپاه شهرستان کاشان، از حضورشان جهت بدرقه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان قدردانی کرد.

وی، حضور دکتر تاج فرد را موحب دلگرمی دانست و اظهار امیدواری کرد: با حمایت‌های ایشان و وزیر بهداشت شاهد استمرار و افزایش خدمت رسانی در مناطق محروم باشیم.

دکتر گیلاسی تصریح کرد: امیدواریم با افزایش اعتبارات، فرصتی فراهم شود تا سختی اردوهای جهادی برای دانشجویان جهادی کاهش یابد و با افزایش تسهیلات، اردوهای جهادی به شکلی سازنده‌تر و با کیفیت‌تر برگزار شود.

این گزارش حاکیست: دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت با حضور در روستاهای "چغاسیف" و "دمنی" از توابع شهرستان خمین از فعالیت دانشجویان جهادی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این روستاها بازدید کرد.

گفتنی است اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی کاشان از ۲۷مرداد لغایت ۹ شهریور ماه به مدت ۱۴ روز با حضور ۶۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه در روستاهای "چغاسیف" و "دمنی" از توابع شهرستان خمین برگزار شد.

ساعت : 13:15 -  روز  : شنبه  - 11 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :209

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: