EN |
    ورود
   12:59:37 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 25
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

بازدید نمایندگان وزارت بهداشت از مدیریت پسماند و فاضلاب بیمارستان نقوی

نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با دیدار از بخش های مختلف بیمارستان نقوی از وضعیت تفکیک پسماند و نحوه جمع آوری آن و همچنین دستگاه بی خطر ساز زباله های عفونی این بیمارستان صبح روز چهارشنبه مورخ 22/6/96 بازدید کردند.

به گزارش وب دا، رئیس بیمارستان نقوی کاشان در این خصوص گفت: در این بیمارستان برای تفکیک پسماندهای بیمارستانی معمولی و عفونی از یکدیگر، در کلیه قسمت ها از سطل زباله زرد رنگ درب دار از جنس پلاستیک و همراه با کیسه زرد رنگ برای پسماندهای عفونی و از سطل زباله آبی رنگ درب دار همراه با کیسه مشکی برای زباله های معمولی استفاده می شود.

دکتر حامد یزدان پناه افزود: همچنین از سطل های سفید رنگ با کیسه سفید برای پسماندهای شیمیایی و دارویی استفاده می شود.

وی تصریح کرد: پسماندهای عفونی جمع آوری شده توسط کانتینرهای زرد رنگ چرخ دار و پسماندهای معمولی توسط کانتینرهای آبی رنگ چرخ دار به جایگاه نگهداری موقت پسماندها در محوطه بیمارستان منتقل می شوند.

به گفته وی، در داخل این جایگاه که محصور و روبسته می باشد ، کانتینرهای فلزی بزرگ درب دار و چرخ دار به رنگ زرد مخصوص نگهداری پسماندهای عفونی و کانتینرهای آبی رنگ مخصوص پسماندهای معمولی وجود دارد که پسماندهای جمع آوری شده در این کانتینرها قرار داده می شوند .

رئیس بیمارستان نقوی کاشان ادامه داد: برای تفکیک اجسام نوک تیز و بسیار آلوده از سطل های مخصوص جمع آوری اشیا نوک تیز(safety  box )  در حجم های 5/1 و 3 و 7  لیتر که به رنگ زرد و دارای بر چسب ویژه مواد زائد خطرناک می باشند ، استفاده می گردد.

وی اضافه کرد: این پسماندها پس از بی خطرسازی همراه با پسماندهای معمولی توسط شهرداری به محل دفن پسماند انتقال می یابد.

ساعت : 12:47 -  روز  : پنج شنبه  - 23 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :271

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: