EN |
    ورود
   6:52:27 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 09
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

نماینده ولی فقیه در کاشان:

طبیب نباید نگاه ثروت اندوزی داشته باشد

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: طبیب نباید نگاه ثروت اندوزی داشته باشد، پزشکان باید خدمت به خلق را در اولویت اهداف خود قرار دهند.

به گزارش وب دا، آیت الله عبدالنبی نمازی صبح امروز در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: سلام و سلامت به معنای پاکیزه بودن و پاکی انسان از تمام بیماری های روحی و جسمی است،  واژه سلام، شعار بهشتیان و خداوند سرچشمه سلامت است.

وی افزود: سلامت به معنای کامل، شامل سلامت روح و جسم است و منشا های متفاوتی دارد، اولین منشا سلامت انسان، سلامت والدین است؛ اگر ژن پدر و مادر مخدوش باشد، فرزند حاصل از سلامت برخوردار نیست.

نماینده ولی فقیه در کاشان تصریح کرد: یکی از کارهایی که در جمهوری اسلامی باید انجام شود، آگاهی جامعه نسبت به تغذیه است چراکه یکی از منشا های سلامتی، تغذیه است، مقدار، نوع و زمان تغذیه باید در نظام سلامت مورد بحث و اطلاع رسانی قرار گیرد.

وی با اشاره به کامل بودن ذات خداوند اضافه کرد : خداوند تمام نیاز های سلامت انسان را فراهم کرده است ، هم نیاز های تکوینی و هم نیاز های تشریعی ؛ نماز را خداوند تشریع کرد برای سلامت روحی و جسمی، اگر جامعه بخواهد سالم بماند، باید اهل نماز باشد، نماز نزدیک ترین راه رسیدن به خداوند متعال است.

آیت الله نمازی روزه را عامل سلامت جسمی انسان دانست و بیان داشت: در سال های اخیر، دانشمندان غیر اسلامی هم در مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که روزه باعث سلامت جسمی انسان است.

وی با اشاره به دیگر نیازهای تشریعی انسان تاکید کرد : خداوند ازدواج را مایه آرامش و سلامت انسان قرارداده است، جوان تا قبل از ازدواج ، دچار ناآرامی و استرس است و با ازدواج به آرامش خاطر می رسد.

امام جمعه کاشان خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی بعضی خوردنی ها حلال و بعضی دیگر حرام هستند، ما امروز در پرتو حکومت اسلامی باید آنچه را در نظام تشریع در باب خوردنی ها آمده است را مورد آزمایش قرار دهیم و مستند سازی کنیم و برای خوردنی های حرام، علت علمی ارائه کنیم.

وی با اشاره به کلام امام رضا(ع) افزود: خداوند خوردن و آشامیدن چیزی را مباح نکرده است مگر به این دلیل که در خوردن و آشامیدن آن، سودی قرار دارد و چیزی را حرام نکرده است مگر به این دلیل که در خوردن آن ضرری وجود دارد.

آیت الله نمازی عنوان داشت: هر حرفه صنفی، فقه و اخلاق مرتبط با خود را دارد، در باب طبابت هم، فقه و اخلاق طبابت را داریم، از نگاه توحیدی، طبابت شغل نیست بلکه مسئولیت است؛ همانطور که جامعه به عالم با تقوا احتیاج دارد، به طبیب حاذق هم نیاز دارد .

وی، ضمن منع پزشکان از نگاه ثروت اندوزی اظهار کرد: طبیب نباید نگاه ثروت اندوزی داشته باشد، پزشکان باید خدمت به خلق را در اولویت اهداف خود قرار دهند؛ در بین کتب علمی، جای کتاب طبابت و فقه خالی است.

 

 

 

ساعت : 10:43 -  روز  : پنج شنبه  - 5 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :208

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: