EN |
    ورود
   1:29:19 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 12 / 01
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

اولین نشست مجمع سلامت شهرستان کاشان برگزار شد

اولین نشست مجمع سلامت شهرستان کاشان با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه و جمعی از معاونین و مسئولین دانشگاه و فرمانداری این شهرستان روز چهارشنبه مورخ 30/3/97 در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در این نشست، با اشاره به ابعاد سلامت به جنبه های معنوی، جسمی، روانی و اجتماعی اظهار داشت: امروزه حوزه سلامت در بهترین نقش خود می تواند 25 درصد سلامت جامعه را تامین کند و برای تامین و ارائه خدمات با کیفیت نیازمند مشارکت تمام ارگان ها و سازمان های مرتبط در این راستا است.

دکتر ابراهیم کوچکی، یکی از دغدغه های سلامت را افزایش شیوع سرطان در جامعه دانست و گفت: عوامل تغذیه ای، محیطی و شغلی از عوامل قابل پیشگیری در این زمینه است که بایستی به صورت جدی مورد توجه دست اندرکاران قرار گرفته که با لحاظ نمودن اصول علمی نقش کلیدی خود را در این زمینه ایفا نمایند.

وی، سوانح و حوادث را از دیگر عوامل جدی تهدید کننده سلامت جامعه عنوان کرد و افزود: اگرچه وزارت بهداشت متولی سلامت است و رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان را برعهده دارد اما عواملی مانند وسیله تقلیه، جاده، قوانین و مقررات، فرد و ... نیز در آن نقش دارند و توجه به مدیریت و کنترل همه عوامل مذکور قبل از وقوع حوادث ضروری است.

رئیس دانشگاه، در ادامه، به دیگر مشکلات اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و ... اشاره کرد و آموزش، اطلاع رسانی و راهنمایی را در این راستا موثر عنوان کرد.

دکتر کوچکی، با بیان اینکه اجتماعی شدن، در ارتقای سلامت با اهمیت است، تصریح کرد: مشارکت دستگاه های دولتی، فرهنگ ساز، بین بخشی و مردم از اصلی ترین ارکان تحقق این مهم هستند.

وی یادآور شد: دولت به دلیل محدودیت در تامین منابع به تنهایی نمی تواند برای تقویت اقدامات در حوزه سلامت کاری انجام دهد و نیازمند مشارکت افراد، سازمان های مردم نهاد و خیرین در این حوزه می باشد.

عباسعلی قپانی پور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه کاشان نیز در این جلسه گفت: قبل از ورود به بحث درمان باید در زمینه پیشگیری اقدامات ویژه ای را انجام داد و موضوع خود مراقبتی و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی را با اهمیت برشمرد.

وی، در ادامه به مسائل و مشکلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: بایستی در این زمینه سرمایه گذاری کرد و آموزش های لازم را به مردم بخصوص نسل جوان ارائه داد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: صرف هزینه در بخش اجتماعی حوزه سلامت هزینه قلمداد نمی شود بلکه سرمایه گذاری است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم میثاق نامه اولین نشست مجمع سلامت شهرستان کاشان امضاء شد.

 

ساعت : 14:49 -  روز  : چهار شنبه  - 30 /  3 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :154

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: