EN |
    ورود
   9:58:50 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 12 / 06
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

در سه ماهه نخست سال جاری:

بیش از 70 هزار نفر از پورتال قلب سالم کاشان بازدید کردند

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، بیش از 70 هزار نفر از پورتال قلب سالم کاشان بازدید کردند.

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی در گفتگو با خبرنگاران، آشنایی مردم با بیماری های قلبی عروقی و راه های پیشگیری آن را هدف اصلی راه اندازی این پورتال برشمرد.

وی در ادامه، بیماری های قلبی عروقی را به عنوان اولین علت مرگ و میر و معلولیت در سطح جهان و عامل یک سوم کل مرگ و میرها در جهان عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه، عوامل خطر در بیماری های قلب و عروق را در دو گروه برشمرد و اظهار داشت: این عوامل شامل عواملی که قابل تغییر نیستند مانند سن، جنس، وراثت و عواملی که با تغییر شیوه زندگی و یا درمان داروئی مانند تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات، کم تحرکی و مصرف دخانیات تغییر می کند.

 وی، عوامل قابل تغییر را ریشه در الگوی نامناسب زندگی دانست و ادامه داد: با اصلاح شیوه های زندگی و تغییر رفتارهای پرخطر می توان از شیوع این بیماری به میزان 80 درصد کاهش داد.

 دکتر مروجی یادآورشد: آموزش در این راستا نقش  عمده ای را ایفا می کند و بر این اساس، پورتال قلب سالم به آدرس http://heart.kaums.ac.ir برای اولین بار در ایران با هدف آموزش و پیشگیری از بیماری های قلب و عروق توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان راه اندازی شده است.

وی گفت: این پورتال امکان دسترسی همه افراد جامعه در هر گروه سنی و با هر شرایط اقتصادی –اجتماعی را به مطالب آموزشی مفید و مؤثر فراهم می سازد و در طراحی این پورتال سعی شده است تا حد امکان از رسانه های آموزشی متنوع مثل فیلم، کتاب، عکس، اسلاید و ... استفاده شود.

معاون بهداشتی دانشگاه، امکان برقراری ارتباط با اعضاء هیات علمی و پرسش و پاسخ در مورد موضوعات مرتبط را از دیگر امکانات پورتال قلب سالم کاشان برشمرد.

 وی تصریح کرد: این پورتال سعی دارد تازه ترین اخبار و مقالات علمی در زمینه بیماری های قلبی –عروقی را به کاربران خود ارائه نماید.

ساعت : 9:12 -  روز  : سه شنبه  - 12 /  4 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :224

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: