EN |
    ورود
   7:03:43 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 01 / 09
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

آیین گرامیداشت روز داروساز برگزار شد

به مناسبت پنجم شهریورماه، روز بزرگداشت زکریای رازی شیمیدان بزرگ ایرانی و روز داروساز، آیین گرامیداشتی به همت انجمن داروسازان کاشان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، رییس دانشگاه در این مراسم، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، روز پزشک و داروزساز را به پزشکان و داروسازان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل تبریک گفت.


دکتر ابراهیم کوچکی، در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت دارو اشاره کرد و افزود: به رغم این که در حدود ۹۶ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می شود، اما چند درصد باقی مانده از سهم بازار دارویی کشور، متعلق به آن دسته از داروهایی است که به عنوان داروهای حیاتی تلقی می شوند و مصرف کنندگان این قبیل داروها، بیماران خاص، مبتلا به سرطان، صعب العلاج و...، هستند.


رییس دانشگاه ادامه داد: داروسازان باید یک نرم افزار برای بهبود عرضه دارو در داروخانه های سطح شهرستان تهیه کنند تا با ارتباط و تعامل با یکدیگر نیازهای دارویی بیماران را در کمترین زمان ممکن برطرف کنند.


دکتر کوچکی در پایان یاد و خاطره زنده یاد دکتر نعمت الله مدیحی را گرامی داشت و درگذشت این پزشک پیشکسوت مرحوم را به خانواده ایشان و جامعه پزشکی و دانشگاهی تسلیت گفت.


معاون غذا و دارو دانشگاه نیز در سخنانی ضمن تبریک روز داروساز و پزشک گفت: یک داروساز در داروخانه ها باید بر تمام فعالیت های داروخانه نظارت داشته باشد مهم تر از همه اینکه باید به بیماران مراجعه کننده در داروخانه به خوبی رسیدگی کند.


دکتر حمید رضا بنفشه در ادامه، به وظایف مسئول فنی داروخانه ها اشاره کرد و افزود: حضور دکتر داروساز در داروخانه ها الزامی است .

وی، نظارت کامل و دقیق بر اجرای موارد فنی در مورد داروها از نظر تاریخ انقضا، نحوه نگهداری و چیدمان صحیح و در مورد نسخ از نظر تاریخ اعتبار، خط خوردگی، تداخل دارویی، تأیید اینترنتی صحیح و هم چنین نظارت بر نحوه عملکرد را وظیفه مسئول فنی داروخانه ها عنوان کرد.


دکتر احمد شکاری دبیر انجمن داروسازان کاشان نیز در سخنانی، گزارشی از عملکرد این انجمن در سال گذشته و سال جاری را بیان کرد.


لازم به ذکر است در پایان این مراسم از تعدادی از داروسازان نمونه تقدیر شد.

 

ساعت : 13:23 -  روز  : سه شنبه  - 13 /  6 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :151

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: