EN |
    ورود
   11:14:21 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 03 / 26
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون:

انجام 30عمل اورژانسی آنژیوپلاستی پرایمری در بیمارستان بهشتی کاشان

مدیر گروه قلب دانشگاه، از انجام 30 عمل اورژانسی آنژیوپلاستی پرایمری (کد 247)، از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون در مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر حسن رجبی مقدم گفت: در چند دهه گذشته بیماری‌های قلبی شایع‌ترین علت مرگ و میر در دنیا و نیز کشور ما بوده است. این بیماری‌ها طیف وسیعی دارند که سکته حاد قلبی خطرناک‌ترین و اورژانسی‌ترین آنها است که به دنبال لخته شدن و انسداد حاد در یکی از رگ‌های قلب رخ می‌دهد.

 

دبیر کمیته کد 247 افزود: مدیریت درمان سکته حاد قلبی از مهرماه سال 1394 توسط وزارت متبوع در 31 بیمارستان منتخب آغاز گردید که مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی کاشان جزء بیمارستان هایی است که با وجود امکانات و تجهیزات بروز، این آمادگی را دارد تا بیمارانی که با علائم سکته حاد قلبی به این مرکز مراجعه می کنند را تحت پوشش قرار داده و روند درمان آن ها را پیگیری نمایند.

 

مدیر گروه قلب دانشگاه تصریح کرد: بیمارانی که با درد حاد قلبی به بیمارستان مراجعه می کنند، بدون انتظار و اتلاف وقت توسط پزشک، مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید سکته حاد قلبی توسط پزشکان متخصص مقیم اورژانس و هماهنگی با بخش آنژیوگرافی و فلوشیپ اینترونشن کاردیولوژی، جهت انجام آنژیوپلاستی اولیه به بخش کت لب انتقال داده می شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: آنژیوپلاستی اورژانسی یا عمل، توسط متخصصین اینترونشن کاردیولوژیست و تیمی از تکنسین ها و پرستاران ویژه قلب و عروق در بخش آنژیوگرافی انجام می گیرد که نقش پزشکان و پرستاران اورژانس و پرسنل ویژه کت لب به عنوان بخشی از اعضای تیم 247 در اجرای این برنامه مهم و کلیدی است.

 

دکتر رجبی مقدم درباره انجام عمل آنژیوپلاستی پرایمری افزود: این امر باعث می شود درمان سکته حاد قلبی در سریعترین زمان ممکن و با حداقل صدمه به عضله قلب رخ دهد و مرگ و میر احتمالی و نارسایی قلبی ناشی از سکته به کمترین میزان ممکن برسد.

ساعت : 13:10 -  روز  : سه شنبه  - 18 /  10 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :77

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 
 
 
llspacing="0" cellpadding="0" align="center"> st lang="fa">" / طراحی وب سایت و طراحی پرتال: Startsite V89.1

U